Kręgi lokalne

Łódź


Siedziba główna

Łódź – Łódzki Krąg Lokalny Bractwa Piwnego
Pub The Eclipse Inn

90-102 Łódź, ul. Piotrkowska 80,

Skład Rady Starszych Kręgu Łódzkiego:

Grzegorz Niedomagała - Przewodniczący  509-344-999, g.niedomagala@bractwopiwne.pl
Piotr Kołodziejczyk – Sekretarz
Emilia Górecka – Skarbnik
Michał Hartman - Członek ds. Public Relation
 


Spotkania Kręgu Łódzkiego odbywają się w każdy piątek o 19:00 w pubie The Eclipse Inn przy Piotrkowskiej 80 w Łodzi. W każdy pierwszy piątek miesiąca odbywają się zebrania organizacyjne.


« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Spotkanie Kręgu Łódzkiego w The Eclipse Inn

06.03.2009
Spotkanie Kręgu Łódzkiego w The Eclipse Inn Spotkanie Kręgu Łódzkiego w The Eclipse Inn

W dniu 05.03.2009 cotygodniowe czwartkowe spotkanie członków Kręgu Łódzkiego Bractwa Piwnego odbyło się w innym niż zazwyczaj miejscu, a mianowicie w pubie: The Eclipse Inn.

The Eclipse Inn jest pubem ukierunkowanym w stronę tradycji pubów angielskich. Otwarty jest od grudnia 2008, a umiejscowiony w odrestaurowanych piwnicach kamienicy przy ulicy Piotrkowskiej 80 (podwórko po lewej stronie).
Ceglane ściany i stropy pubu udekorowane są zdjęciami związanymi z angielskimi miastami, krajobrazami oraz oczywiście piwem.


Z tyłu lokalu, w oddzielonej części, znajduje się kącik z wygodnymi kanapami i fotelami, co stwarza przytulny nastrój do wspólnej rozmowy i zabawy w dużym gronie.
Bar, który przyciąga uwagę, znajduje się tuż przy wejściu do lokalu. A w nim znajdują się piwa, które zadowolą najbardziej wybredne gusta dotyczące oferty piw angielskich na polskim rynku.
Choćby trzy piwa z nalewaka: OYSTER STOUT, BISHOPS FINGER, OLD SPECKLED HEN, już robią wrażenie, a do tego dochodzi gama 17 piw butelkowych. Ceny piw są umiarkowane, jeśli chodzi o tę półkę: z nalewaka 11 zł, z butelki 14 zł. Ofertę baru dopełniają Okocim i Carlsberg z nalewaka oraz dobre gatunkowo alkohole wysokoprocentowe.


Za barem zawsze uśmiechnięta, otwarta na pomysły gości i chętna do obsługi para gospodarzy, Iza i Mariusz, polewa piwo do firmowego szkła, dbając by zachowana została tradycja pinty angielskiej.
Dobrego klimatu lokalu dopełnia kominek oraz muzyka w rytmach rocka, bluesa, jazzu. Jest również duży telewizor plazmowy, który pozwala na śledzenie wydarzeń sportowych przy dobrym piwie.


Podczas spotkania, w imieniu Kręgu Łódzkiego, przewodniczący Rady Starszych Grzegorz Stężała wręczył dyplom okolicznościowy właścicielom lokalu od Kręgu Łódzkiego BP.
Członkowie Kręgu, korzystając z dobrej atmosfery, bawili się do późnych godzin nocnych i z pewnością powrócą niejednokrotnie w te niezapomniane angielskie klimaty.


Trzeba wierzyć, że w Polsce, a w Łodzi szczególnie, będzie powstawać coraz więcej takich ukierunkowanych pubów, abyśmy mieli możliwość próbowania piw z różnych stron Europy i świata w odpowiedniej i przyjemnej atmosferze.


Piwu Cześć!
Krzysztof Jóźwiak