Kręgi lokalne

Łódź


Siedziba główna

Łódź – Łódzki Krąg Lokalny Bractwa Piwnego
Pub The Eclipse Inn

90-102 Łódź, ul. Piotrkowska 80,

Skład Rady Starszych Kręgu Łódzkiego:

Grzegorz Niedomagała - Przewodniczący  509-344-999, g.niedomagala@bractwopiwne.pl
Piotr Kołodziejczyk – Sekretarz
Emilia Górecka – Skarbnik
Michał Hartman - Członek ds. Public Relation
 


Spotkania Kręgu Łódzkiego odbywają się w każdy piątek o 19:00 w pubie The Eclipse Inn przy Piotrkowskiej 80 w Łodzi. W każdy pierwszy piątek miesiąca odbywają się zebrania organizacyjne.


« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Łódzka brać piwna

22.06.2005

Łódź jest siedzibą największego kręgu ogólnopolskiego Towarzystwa Promocji Kultury Piwa. Tutaj mieści się również siedziba kapituły bractwa.
Stowarzyszenie istnieje już 10 lat i zrzesza ponad sto osób z całej Polski.
- Promujemy kulturę piwa, jego historię i tradycje związane z biesiadnym charakterem trunku – mówi Marek Suliga, przewodniczący rady starszych kręgu łódzkiego.
- na świecie jest więcej gatunków piwa niż wina, a każde z nich wymaga odpowiedniego sposobu podawania – mówi Suliga. Dlatego bractwo organizuje degustacje piw z całego świata, a także informuje – jak należy serwować napój z pianką.
Do stowarzyszenia należy wielu amatorów samodzielnego warzenia piwa, więc podczas imprez można dowiedzieć się, jak samemu można przygotować napój.
- Jest to skomplikowana procedura, znacznie łatwiej jest zrobić wino domowym sposobem – twierdzi Suliga.
Od maja 2000 roku bractwo reprezentuje Polskę w Europejskiej Unii Konsumentów Piwa. To pozwala na wyjazdy na piwne festiwale, zwiedzanie browarów i muzeów poświęconych temu trunkowi. Dwa razy do roku bractwo przyznaje medal „Piwo roku”, który jest podsumowaniem wszystkich polskich konkursów piwnych.
- Oprócz tego przyznajemy Nagrodę Złotego Chmielu dla osoby lub instytucji, promującej kulturę piwa – mówi Marek Suliga. Laureatami tej nagrody są m.in. Robert Makłowicz i Kazimierz Kutz.

Dziennik Łódzki

(JKK)