Kręgi lokalne

Kraków


Kraków – Krakowski Krąg Lokalny Bractwa Piwnego
Kazimierska Piwniczka

Kraków, ul. Dietla 69, www.piwniczka.krakinfo.pl
k.zalas@gmail.com

Skład Rady Starszych:

  • Kazimierz Zalas – Przewodniczący Rady Starszych 791-240-867
  • Jadwiga Dorosz – zastępca Przewodniczącego
  • Tomasz Hejnold– Skarbnik

Spotkania – co drugi piątek, 18.00


« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Krakowskie święto

15.11.2006

To było wielkie święto członków Kręgu Krakowskiego Bractwa Piwnego. 11 listopada 2006 Krąg Lokalny w Krakowie obchodził swoje dziesięciolecie. Uroczystości związane z rocznicą odbyły się w Hotelu Europejskim w Krakowie.

Spotkanie otworzył Kanclerz Bractwa Piwnego Jacek Walawski – „ojciec” Kręgu Krakowskiego. Wspólnie z Przewodniczącym Rady Starszych Kręgu – Kazimierzem Zalasem – przedstawił historię Kręgu, przypomniał sylwetki jego twórców. Mowa była o działalności zrzeszonych w Bractwie Piwnym piwoszy przez ostatnie dziesięć lat.
W tym miejscu nie mogło zabraknąć wspomnienia o Marku Szydłowskim, wielkiej postaci Bractwa Piwnego.


Spotkanie w Hotelu Europejskim uświetniła prelekcja Tomasza Sygi dotycząca browarnictwa krakowskiego.


Kolejnych dziesiątek lat działalności życzył Kręgowi Krakowskiemu Andrzej Olkowski, prezes Stowarzyszenia Regionalnych Browarów Polskich. Okolicznościowy dyplom i puchar dla Kręgu Krakowskiego przygotowali członkowie Kręgu Częstochowskiego Bractwa Piwnego.


W urodzinach Kręgu Krakowskiego uczestniczyli przedstawiciele Kapituły Bractwa Piwnego oraz pozostałych Kręgów Lokalnych. Nie zabrakło krakowskiej grupy piwoszy i piwowarów domowych – LajboCKów.


Życzenia, przemówienia i gratulacje to jedna cześć spotkania, drugą wypełniły degustacje – i nieodzowne w takich sytuacjach dyskusje o piwie. Do dyspozycji gości oddano przede wszytskim produkty z browarów regionalnych, piwo Tyskie, piwa z Browaru Perła, Smoczą Głowę oraz piwa z grupy Royal Unibrew. Na uwagę zasługuje fakt, że nawet piwa butelkowe były wcześniej schłodzone i podawane w należytej temperaturze.


Od strony kulinarnej spotkanie zabezpieczał reprezentujący Hotel Europejski kucharz, znany już Bractwu Piwnemu miedzy innymi z obsługi gości ubiegłorocznego Mityngu EBCU w Krakowie. Podano dania przekąskowe i ciepłe posiłki.


Ewentualny nadmiar kalorii łatwo było spalić – chociażby w tańcu. Gościom Kręgu Krakowskiego towarzyszyła muzyka w wykonaniu zespołu Krakus Band.


Pamiątką z tego spotkania jest szklanka firmowana logiem piwa Tyskie oraz logiem Bractwa Piwnego z datami: 1996 – 2006.
 

Bractwo Piwne