Kręgi lokalne

Kraków


Kraków – Krakowski Krąg Lokalny Bractwa Piwnego
Kazimierska Piwniczka

Kraków, ul. Dietla 69, www.piwniczka.krakinfo.pl
k.zalas@gmail.com

Skład Rady Starszych:

  • Kazimierz Zalas – Przewodniczący Rady Starszych 791-240-867
  • Jadwiga Dorosz – zastępca Przewodniczącego
  • Tomasz Hejnold– Skarbnik

Spotkania – co drugi piątek, 18.00


« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Krąg Krakowski na Krakowskiej Giełdzie Birofiliów

19.02.2005

Członkowie Krakowskiego Kręgu Bractwa Piwnego odwiedzili Dziesiątą Jubileuszową Krakowską Giełdę Birofiliów (19.02.2005). Spotkanie pozwoliło nawiązać kontakty między ludźmi zainteresowanymi sprawami piwowarstwa i kolekcjonerstwa. Co ciekawe – działacze Kręgu Krakowskiego nie wiedzieli wcześniej o organizowanej w Krakowie Giełdzie, a organizatorzy spotkań kolekcjonerów nie zdawali sobie sprawy z istnienia w ich mieście Bractwa Piwnego.
Krakowską Giełdę Birofiliów odwiedzili: Jacek Walawski, Kanclerz Bractwa Piwnego oraz Kazimierz Zalas, Przewodniczący Rady Starszych Kręgu Krakowskiego. Giełda odbyła się w Domu Fundacji „Krakus” przy ulicy Reymonta 15. Osoby zainteresowane działalnością Bractwa mogły liczyć na wyczerpujące informacje, a także otrzymać pakiet materiałów zawierający dane adresowe Bractwa Piwnego i założenia programowe stowarzyszenia. W sumie rozeszło się kilkadziesiąt takich pakietów informacyjnych. Wymiana telefonów między członkami Bractwa z Krakowa, a gośćmi Giełdy na pewno posłuży do podtrzymania kontaktów, a może przerodzi się w stałą współpracę.
Już teraz, dzięki zaangażowaniu Kręgu Krakowskiego Bractwo Piwne może liczyć na współpracę z Tomaszem Sygą, organizatorem Krakowskiej Giełdy. Po rozmowach z szefem Kręgu Krakowskiego i Kanclerzem Bractwa, jeden z uczestników spotkania wyraził chęć pracy przy tworzeniu Kręgu Lokalnego w Katowicach. Pochodzący z Krakowa ludzie zainteresowani działalnością Towarzystwa Promocji Kultury Piwa Bractwo Piwne będą zapraszani na kolejne spotkania Kręgu w pubie Mirjan.
Spotkanie przyczyniło się także do poszerzenia i usystematyzowania wiedzy Bractwa Piwnego na temat giełd birofiliów odbywających się w Polsce. Krakowska Giełda Birofiliów odbywa się w lutym i jest drugą w rocznym kalendarzu spotkań kolekcjonerów. W styczniu birofiliści spotykają się w Warszawie. W marcu – w Świebodzicach lub Legnicy. W kwietniu odbywają się dwie giełdy: w Szczecinie i Białej Podlaskiej. W maju kolekcjonerzy spotykają się w Tychach, w czerwcu – w Żywcu. Lipiec i sierpień to przerwa wakacyjna. Po raz kolejny giełda odbywa się w Grodzisku Wielkopolskim – we wrześniu. W październiku ponownie w Tychach, a w listopadzie w Radomiu. W grudni birofiliści mają wolne.
Inną ważną informacją, jaką członkowie Kręgu Krakowskiego uzyskali podczas pobytu na Giełdzie, jest zapowiedź wydania publikacji poświęconej browarnictwu galicyjskiemu. Pozycję opracowuje i wkrótce zamierza wydać Tomasz Syga, organizator Krakowskiej Giełdy Birofiliów. Z pewnością publikacja ucieszy wszystkich miłośników piwa i piwowarstwa.
Krąg Krakowski