Kręgi lokalne

Kraków


Kraków – Krakowski Krąg Lokalny Bractwa Piwnego
Kazimierska Piwniczka

Kraków, ul. Dietla 69, www.piwniczka.krakinfo.pl
k.zalas@gmail.com

Skład Rady Starszych:

  • Kazimierz Zalas – Przewodniczący Rady Starszych 791-240-867
  • Jadwiga Dorosz – zastępca Przewodniczącego
  • Tomasz Hejnold– Skarbnik

Spotkania – co drugi piątek, 18.00


« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

BRACTWO PIWNE POLECA - KRAKÓW

03.12.2002

Miriam to piwiarnia, w której spotykają się członkowie Krakowskiego Kręgu Bractwa Piwnego. Mieści się ona w centrum Kazimierza, które to miasto dopiero w XVIII wieku stało się dzielnicą Krakowa. Niedaleko kazimierzowskiego rynku, zwanego dzisiaj Placem Wolnica, na rogu ulicy Bocheńskiej i Gazowej, w dziewiętnastowiecznej piwnicy - to właśnie tu.
Oszczędny wystrój, przyciemnione światło i surowe ceglane mury dwóch pomieszczeń stanowią swoisty urok tego pubu. W mniejszym pomieszczeniu na wprost wejścia przytuliło się Bractwo Piwne. Można tu wypić tylko sześć gatunków piwa z czterech firmowych nalewaków – Tych, Namysłowa (Ryan), Żywca i Okocimia – ale miła atmosfera sprawiła, że preferujemy ten lokal. Można tu także zagrać w bilard i posilić się znakomitym chlebem ze smalcem, bigosem, fasolką po bretońsku czy kiełbasą z rusztu oraz posłuchać z kaset dobrej muzyki. Dla wielbicieli transmisji sportowych jest także telewizor. Piwiarnię tę prowadzi małżeństwo: Janina i Mirosław Bugajowie, Mirosław jest członkiem Bractwa Piwnego.
Przychodzą tu tylko stali bywalcy, by w miłej atmosferze ciszy i spokoju wypić po pracy kilka kufelków złocistego napoju i pogwarzyć z przyjaciółmi. Rzadko zaglądają tu turyści zwiedzający krakowski Kazimierz, bowiem piwiarnia nasza nie leży na trasie wycieczek zwiedzających głównie Centrum Kultury Żydowskiej mieszczące się przy ul. Szerokiej, gdzie piją dużo droższe piwo w hałaśliwych restauracjach stanowiących jednak o swoistym kolorycie tej dzielnicy Krakowa.
Jednak dla polskich i zagranicznych smakoszy piwa wystrój i atmosfera przypominająca typowe piwiarnie szkockie, angielskie, czeskie czy niemieckie stanowić będzie niewątpliwą zachętę do wypicia w Mirjamie kufelka dobrego zimnego złocistego napoju.

Smok Wawelski