Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

W Browarze szykują się do fety

25.03.2006

Mazowsze Grójec będzie walczyło o drugie miejsce i mecze barażowe.
Stuprocentowym kandydatem do awansu do II ligi jest ŁKS Browar Łomża. Ciekawie zapowiada się walka o drugie miejsce i utrzymanie.

Trudno wyobrazić sobie, aby zespół z Łomży nie awansował do II ligi . W rundzie jesiennej podopieczni Jerzego Engela jr wygrali 13 spotkań i tylko jedno zremisowali. Mają aż 11 punktów przewagi nad Pelikanem Łowicz i Mazowszem Grójec. Między tymi dwoma drużynami powinna rozstrzygnąć się walka o drugie miejsce premiowane grą w meczach barażowych o II ligę.
Ciekawie zapowiada się także rywalizacja o utrzymanie w III lidze. Między 11. w tabeli MKS Mława a ostatnią Unią Skierniewice są tylko dwa punkty różnicy. Ligę opuści ostatni zespół. W zależności od tego, ile drużyn spadnie z II ligi do naszej grupy (Drwęca jest ostatnia, Świt – 14, Radomiak – 8, Jagiellonia – 3, ŁKS Łódź – 2, Widzew – 1), tyle zespołów dodatkowo opuści III ligę.

Najwyżej z drużyn z naszego regionu powinno uplasować się Mazowsze Grójec. Trener Witold Mroziewski jesienią zbudował niezły zespół. Jego drużyna jest wysoko w tabeli, a wiosną powinno być tylko lepiej.

Na wysokie miejsce w tabeli liczą także w Pruszkowie. Działacze Znicza planują za rok wywalczyć awans do II ligi, więc już teraz zaczęli budować mocny zespół i nowe trybuny na stadionie.

Jesienią Dolcan długo był na dnie tabeli. Po przyjściu cudotwórcy Piotra Wiśnika nagle zaczął się piąć w klasyfikacji. Pod wodzą Wiśnika Dolcan powinien utrzymać się w III lidze.

Największą zagadką będzie postawa rezerw Legii. Do młodych zawodników dołączyło trzech doświadczonych piłkarzy z pierwszej drużyny (Mirko Poledica, Tomasz Sokołowski i Ahmed Ghanem). Mimo trzeciego od końca miejsca w tabeli rezerwy Legii powinny utrzymać się w III lidze. Zawsze z odsieczą mogą przyjść gracze z pierwszego zespołu...


Życie Warszawy

MACIEJ ROWIŃSKI