Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Także za granicę

25.09.2003

INWESTYCJE. Browar rozszerza gamę.W grudziądzkim Browarze od 10 dni rozlewane jest do butelek bezzwrotnych piwo "Rotmistrz", a wczoraj wprowadzono do produkcji nowy rodzaj piwa - "Kunter -Export", adresowane do najwybredniejszych odbiorców w kraju i za granicą.
- Nasz udział w sprzedaży piwa na grudziądzkim rynku sięga 20 procent, a teraz chcemy wypłynąć na szersze wody i dotrzeć do odbiorców o najbardziej wysublimowanych gustach, także za granicą - poinformował na wczorajszej konferencji prasowej dyrektor ds. marketingu i sprzedaży Browaru Zbigniew Suhak - dlatego zakupiliśmy maszynę do pakowania szkła bezzwrotnego w pakiety zafoliowane - popularne zgrzewki. Są to łącznie dwa urządzenia o wydajności 150 zgrzewek na godzinę. W butelkach bezzwrotnych już pojawiły się nowe piwa "Rotmistrz Export" i "Rotmistrz Strong". Dziś rozpoczynamy pakowanie do butelek bezzwrotnych piwa "Kunter Export", dla najbardziej wymagających smakoszy piw klasy Premium. To nowe piwo, o nie produkowanym dotąd w grudziądzkim browarze ekstrakcie 12,1 procent i zawartości alkoholu 6,2 procent, będziemy chcieli sprzedawać także za granicą. Aby skutecznie konkurować na rynku, musimy trafiać do różnych rodzajów odbiorców.
Maszynę do pakowania szkła bezzwrotnego obsługuje na razie 4 pracowników. Możliwe jest wprowadzenie 2, a nawet 3 zmian, wówczas trzeba będzie zatrudnić więcej osób. Dziś Browar Grudziądz zatrudnia 70 pracowników.

Gazeta Pomorska

Maryla Rzeszut