Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Piwo stawia na region

28.06.2007
Piwo stawia na region Piwo stawia na region

Nowa linia do puszkowania piwa dała pracę ośmiu osobom.

Co godzinę schodzi z niej 30 tysięcy puszek. Jak poinformowano nas wczoraj oprócz nowych technologii jakość piwa Sambor, Export, Strong, Porter oraz nowego gatunku - Jantara - mają zdecydować o regionalnym sukcesie koszalińskiego browaru. 

Dzięki zainstalowaniu w Koszalinie linii do puszkowania skończą się ciągłe transporty piwa. Do tej pory bowiem warzono je w naszym zakładzie, wieziono do Jędrzejowa, tam puszkowano i dopiero wtedy wracało do regionu.

Jest praca
- Inwestycja warta jest 7 milionów, a zamierzamy ją jeszcze rozbudować. Oznacza to szansę pracy dla kolejnych osób - podkreśla Barbara Zientowska, dyrektor koszalińskiego zakładu. W tej chwili w koszalińskim zakładzie pracuje 120 osób. Jeszcze kilka miesięcy zatrudnionych było około stu ludzi.

- Ten wzrost zatrudnienia wynika przede wszystkim z innej strategii działania. Ludzie pracę znaleźli przede wszystkim w dziale handlowym. Nadal poszukujemy ludzi do produkcji: operatorów rozlewu i pracowników do magazynu - wyjaśnia Barbara Zientowska. Browar jest w stałym kontakcie z urzędem pracy.
- Chcemy być czwartą grupą piwowarską. I zbudujemy to wzmacniając silną pozycję w regionie - zapowiadają przedstawiciele RoyalUnibrew - właściciela koszalińskiego browaru. Poza Koszalinem spółka dysponuje browarami w Jędrzejowie, a ostatnio kupiła zakład w Łomży.

Mocna pozycja


- Piwo Brok ma obecnie bardzo silną pozycję na rynku - chwalili się producenci. Na terenie dawnego woj. koszalińskiego co czwarty konsument wybiera właśnie produkty tej marki. Browar zamierza wzmocnić tę pozycję. Oznacza to jednak nie tylko sprzedaż większości wyprodukowanego piwa.

- Sponsoring sportowy, społeczny i charytatywny ma zbudować nową markę naszego piwa. Chcemy być postrzegani jako zakład przyjazny ludziom i lokalnym inicjatywom - tłumaczy Janusz Kuman, który od kilku miesięcy właśnie za to odpowiada.

 

CEZARY SOŁOWIJ, Głos Koszaliński