Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Piwny Krzyż Zasługi

06.10.2005

Srebrny Krzyż Zasługi otrzymał Andrzej Olkowski, członek honorowy Bractwa Piwnego. Odznaczenie zostało wręczone podczas pierwszego dnia XIII Jesiennych Spotkań Browarników w Warszawie (05.10.2005).
Andrzej Olkowski jest związany z Bractwem Piwnym od wielu lat. Niezależnie od faktu, iż jest członkiem honorowym Towarzystwa Promocji Kultury Piwa, współpraca z nim należy do bardzo udanych. Jako prezes Stowarzyszenia Regionalnych Browarów Polskich już kilka lat temu zdecydował się – jako pierwszy przedstawiciel branży piwowarskiej – nawiązać oficjalne kontakty z organizacją konsumencką. Wówczas podpisana została umowa o współpracy obu stowarzyszeń. Andrzej Olkowski szefuje browarowi Kormoran w Olsztynie.
Srebrny Krzyż Zasługi przyznany został przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego za działalność w Radzie Gospodarki Żywnościowej przy Ministrze Rolnictwa i Rozwoju Wsi (decyzja z dnia 08.07.2005 roku). Andrzej Olkowski jest jednym ze współzałożycieli działającej od kilku lat Rady. W obecnej kadencji pełni w niej funkcję wiceprzewodniczącego. Sam przyznaje, że największym osiągnięciem tego ciała jest wstrzymanie podwyżki akcyzy na olej opałowy. Osiągnięcie to ma znaczący wpływ na wiele branż przemysłu spożywczego, w tym również na funkcjonowanie i konkurencyjność krajowego browarnictwa.
Towarzystwo Promocji Kultury Piwa Bractwo Piwne serdecznie gratuluje – w pełni zasłużonego – wyróżnienia.

Bractwo Piwne