Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Piłkarzy Odry nie obsługują w lokalach

30.05.2006

Kibice Odry po meczu z Walką Zabrze zapowiedzieli, że piłkarze nie mają wstępu do barów w Opolu. Teraz przed pubami wywiesili plakat ze zdjęciami zawodników.
Po spotkaniu z Walką Zabrze fani krzyczeli pod budynkiem klubowym. - Jestem przedstawicielem ochrony opolskich lokali. Nie macie do nich wstępu - stwierdził jeden z sympatyków drużyny. Kibice nie rzucają słów na wiatr.

"Tych klientów nie obsługujemy. Walczą o II ligę. Zapraszamy po awansie" - głosi napis na plakacie, który pojawił się w kilku pubach. Oprócz napisu są tam zdjęcia piłkarzy Odry. Efekt działań kibiców można zobaczyć m.in. w barze Bosman przy ulicy Środkowej 1. - To żadna złośliwość z mojej strony. Bardziej forma mobilizacji, żeby wreszcie chłopcy pokazali, co potrafią. Jestem fanem Odry, chodzę na każdy mecz, ale po ostatnich wynikach jestem bardzo sfrustrowany - mówi Michał Zazulak, właściciel Bosmana. - Te plakaty nie mają nikogo obrażać. Jeśli Odra wejdzie do II ligi, to piłkarze mają u mnie darmowe piwo. Serdecznie zapraszam - dodaje Zazulak.

Przedstawiciele klubu nie są jednak plakatem zachwyceni. - To nam nie pomaga. Większość piłkarzy może się czuć tym działaniem obrażona - mówi rzecznik Odry Mariusz Górniak. - Kibice zapewne chcą pomóc. Są jednak pomysły lepsze i gorsze. Ja zakwalifikowałbym ten do tych drugich - komentuje Górniak. Nie wiadomo jeszcze, czy klub podejmie jakieś kroki prawne w związku z publikacją zdjęć. - Sprawdzimy, czy jest to możliwe. Nie podoba nam się bezprawne ściąganie zdjęć z oficjalnej strony internetowej klubu bez naszej zgody i wywieszanie ich w miejscu publicznym. Z drugiej strony, mamy ważniejsze sprawy na głowie, bo przecież teraz dwa najważniejsze mecze sezonu i trzeba się do nich należycie przygotować - kończy rzecznik. W ramach przygotowań piłkarze Odry wyjechali wczoraj na trzydniowe zgrupowanie. Celem tego miniobozu ma być lepsze zintegrowanie drużyny i wyciszenie się przed środowym spotkaniem z Lechią Zielona Góra, które rozpocznie się o godzinie 17 na stadionie przy Oleskiej. Jeśli Odra nie wygra, to straci szanse na awans do II ligi.
Gazeta Wyborcza

mikar