Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

PLL LOT i Grupa Żywiec to Wybitni Polscy Eksporterzy

21.05.2007

Grupa Żywiec i Polskie Linie Lotnicze LOT otrzymały wspólnie Nagrodę Specjalną - 'Za wybitny wkład w rozwój polskiego eksportu', tegorocznej X edycji konkursu Wybitny Polski Eksporter, organizowanego cyklicznie przez 'Rynki Zagraniczne'.

Przedstawiciele tygodnika przyznając, a następnie wręczając nagrodę podczas Uroczystej Gali, docenili ogromne zasługi eksportowe obu firm, które z powodzeniem wspólnie promują Polskę, polskie usługi i produkty na międzynarodowej arenie. Od lat pasażerowie LOT-u degustują na pokładach rejsowych samolotów wyśmienite piwo Żywiec. 

LOT –u i piwa Żywiec nikomu nie trzeba przedstawiać. Obie marki należą do najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych w Polsce. Obie również, choć w różnych dziedzinach, są znakomitymi wizytówkami Polski na międzynarodowej arenie.
Od niepamiętnych czasów (lata 60-te), żywieckie piwo „latało” z pasażerami LOT-u na niemal wszystkie kontynenty Globu. W tym kontekście trudno się dziwić, iż symbioza ta została zauważona i doceniona przez redakcję tygodnika „Rynki Zagraniczne”, która corocznie przyznaje prestiżowe nagrody w konkursie Wybitny Polski Eksporter.
W tegorocznej , X edycji Konkursu, firmy PLL LOT i Grupa Żywiec (producent piwa Żywiec), otrzymały wspólnie Nagrodę Specjalną – „Za wybitny wkład w rozwój polskiego eksportu”. Wyróżnienie wręczono firmom podczas Uroczystej Gali zorganizowanej 18 maja w Pałacyku SARP-.

- Jesteśmy dumni z otrzymania Nagrody Specjalnej w tegorocznej, X edycji Wybitny Polski Eksporter. Nasze piwo od „zawsze”, towarzyszyło pasażerom LOT –u. Udało się połączyć profesjonalizm w przewozach pasażerskich z naszym sztandarowym produktem, czyli piwem Żywiec, którego znakomite walory smakowe doceniają konsumenci na całym świecie – powiedział Krzysztof Palczewski Group Export Manager z Grupy Żywiec. Warto dodać, że Rynki Zagraniczne, wydawane przez Krajową Izbę Gospodarczą uhonorowały Żywca po raz kolejny. W 2006 roku przyznano firmie Laur Eksportera, zaś w roku 2003 tytuł „Wybitny Polski Eksporter”.

- Cieszę się z przyznania tej nagrody. LOT od niemal 80 lat jest wizytówką Polski i naszym towarem eksportowym. Podobnie, jak serwowany na naszych pokładach Żywiec. Nagrody doceniające nasz wkład w rozwój eksportu i promocję Polski są dla nas dodatkowym bodźcem do oferowania usług na coraz wyższym poziomie – mówi Leszek Chorzewski, rzecznik prasowy Polskich Linii Lotniczych LOT.
 

pr, WirtualneMedia.pl