Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Nowa kategoria piwa w Polsce

01.06.2006

Lech Lite - to nowe piwo Kompanii Piwowarskiej. Czym różni się od już obecnych na rynku? Jest to pierwsze piwo ze zmniejszonym poziomem alkoholu i kalorii. Jego dystrybucja rozpoczęła się w tym tygodniu. Od pewnego czasu trwa także kampania reklamowa.
Wprowadzenie nowej kategorii piwa Lite jest odpowiedzią na rosnący, globalny trend często określany mianem 'zdrowie i uroda'. Piwo typu Lite jest bardzo popularne zagranicą, w szczególności w USA, gdzie zawładnęło prawie połową rynku piwnego.

Mniej alkoholu pozwala dłużej delektować się smakiem piwa, utrzymując 'jasność umysłu'. Lite jest odmianą piwa Lech, która konsekwentnie buduje swój wizerunek marki nowoczesnej i innowacyjnej, wybieranej przez wymagających, dynamicznych konsumentów, którzy cenią sobie dobrą zabawę.

Nowe piwo charakteryzuje zmniejszona zawartość alkoholu do 3,8% obj. oraz ekstraktu do 8,6° (Lech Premium zawiera 5,2% alk. obj. oraz 11,1° ekstraktu). Wyróżnikiem jest również 25% mniej kalorii w stosunku do regularnego piwa.

- Przeprowadzone w Polsce badania wykazały, że także na polskim rynku jest znaczny potencjał dla tej nowej kategorii. Wśród konsumentów w naszym kraju zachodzą zauważalne zmiany w stylu życia, w cenie jest większa aktywność i mobilność. Wielu konsumentów pije piwo dla przyjemności i chętnie skorzysta z lekkiej odmiany Lecha, chcąc ugasić pragnienie w upalny, letni dzień - powiedział Paweł Kwiatkowski – Corporate Affairs Director w Kompanii Piwowarskiej.

Lech Lite dostępny będzie w butelkach o pojemności 0,66 litra, 0,5 litra i 0,33 litra oraz w puszkach. Wprowadzenie na rynek nowej marki wsparte będzie kampanią na outdoorze, w telewizji, w prasie i internecie, a także w punktach sprzedaży.

Za kreację reklamową (ATL i BTL) odpowiada poznańska agencja Peppermint, media kupuje Dom Mediowy OMD, a projekt opakowania przygotowała agencja Siebert Head. Działaniami public relations zajmie się agencja Ciszewski Public Relations.
MediaLink.pl

Piotr Witkowski