Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Niestandardowe działania Tatry w telewizji

29.05.2008

Dom mediowy Zenithmedia kontynuuje wiosenną kampanię telewizyjną piwa marki Tatra (Grupa Żywiec SA), wykorzystując niestandardowe rozwiązania.

Kampania Tatry ”Wiatr” rozpoczęła się jeszcze w lutym, ale teraz przekaz został wzmocniony o 15-sekundowy spot emitowany w TVP 1 zawsze jako ostatnia pozycja bloku reklamowego przed prognozą pogody. Dzięki takiemu pozycjonowaniu i specjalnej kreacji Tatra buduje skojarzenie z pogodą, co jest spójne z przekazem regularnego spotu marki, którego tematem jest właśnie aura. Dodatkowo dobrane zostały dni tygodnia emisji spotu. W związku z tym, że zainteresowanie prognozą pogody wzrasta przed weekendami i w czasie wolnym od pracy, właśnie wówczas w TVP 1 pojawiają się spoty Tatry.
Drugą niestandardową formą reklamy telewizyjnej Tatry są winiety – bumpery. Zmieniona została oprawa graficzna plansz zapowiadających wybrane bloki reklamowe w TVP 1, TVP 2 i w Polsacie. Plansze nawiązują do fabuły spotu ”Wiatr”. Kreację niestandardowych form przygotowała agencja reklamowa Leo Burnett Warszawa.

(MŁ), Press