Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Na piwko do Kalisza

25.05.2004

13 tys. zł miesięcznie - tyle na zaopatrzenie w złoty napój wyda MSWiA.Były szef MSWiA Krzysztof Janik (54 l.) za kołnierz nie wylewał, choć - jak przyznał "Super Expressowi" - picie ograniczył. Janik odszedł, nastał Ryszard Kalisz (47 l.), a Zakład Pomocniczy resortu kupuje... piwo.
Piwa będzie w bród. Zakład Obsługi MSWiA ma zamiar przeznaczyć co miesiąc na zakup złocistego trunku ponad 13 tys. zł.

Resortowy browarek

Urzędnicy i funkcjonariusze MSWiA nie mają jednak powodów do radości: do nich alkohol nie trafi. Rzecznik ministerstwa Jarosław Skowroński (53 l.) zapewnia, że piwo przeznaczone jest dla ogólnodostępnych restauracji prowadzonych przez gospodarstwo pomocnicze przy MSWiA. Jeżeli ktoś będzie miał ochotę na resortowego browara, powinien się udać do lokali przy ul. 29 Listopada 3b lub ul. Rakowieckiej 2a w Warszawie. Oba lokale są w ciekawych budynkach. Na 29 listopada mieści się internat i hotel dla policjantów, a na Rakowieckiej - Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Z butelki i beczki

W menu będą najpopularniejsze gatunki w różnych opakowaniach. Dla prawdziwych amatorów piwa oczywiście z beczki. Mniej wybredni mogą liczyć na butelkowe i puszkowe. Ciekawe, które będzie się cieszyło największą popularnością wśród co bardziej znanych ekspertów z resortu.

Dzisiaj dzień dla piwosza

Dziś przypada Dzień Piwowara, ale nikt o nim nie pamięta. Prawdziwym świętem dla smakoszy złocistego napoju jest obchodzony 17 marca Dzień św. Patryka, patrona Irlandii. Piwowarzy świętują latem podczas Festiwalu Piw Polskich w Łodzi i we wrześniu - wtedy w Krasnymstawie odbywają się "chmielaki", czyli dożynki chmielowe.


Super Express

Wojciech Kamiński, KRAS