Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Medale z Norymbergii

23.11.2004

Dwa srebrne i jeden brązowy medal przywiozły polskie browary z tegorocznych targów Brau Beviale w Norymberdze. W odbywającym się od 10 do 12 listopada spotkaniu browarników uczestniczyła liczna grupa polskich piwowarów. Medale za swoje piwa przywieźli do Polski przedstawiciele: Browaru Śląskiego 1209 – medal srebrny, Browaru Kormoran – medal srebrny oraz Browaru Jabłonowo – medal brązowy.
Nagrodzone brązowym medalem piwo z Jabłonowa to Banana Beer, na srebro zasłużyło piwo Cherry Beer z olsztyńskiego Kormorana. Piwa te były oceniane w kategorii piw owocowych. Browar Śląski 1209 z Lwówka Śląskiego srebrny medal dostał za piwo Mocne Dobre – w kategorii Dunkel Bock. Zakwalifikowanie piwa z Lwówka do tej właśnie kategorii uzasadniono w następujący sposób: „piwo wykracza swym charakterem i smakiem poza wszelkie typowo przyjęte normy”. Ten fragment listu gratulacyjnego dla Browaru Śląskiego 1209 (tłumaczenie: Dawid Zapora) pochodzi z oficjalnej strony internetowej browaru. Bezpośrednio po norymberskich sukcesach Browar Śląski 1209 zamieścił informację o najnowszym trofeum.
W konkursie towarzyszącym Brau Beviale 2004 uczestniczyło 270 piw warzonych w 120 browarach w 16 państwach. Piwa oceniano w osiemnastu kategoriach. Organizatorami konkursu są europejskie zrzeszenia małych i średnich browarów.
Bractwo Piwne gratuluje polskim piwowarom, których praca, trud i serce zostały tak wysoko ocenione podczas konkursu.
Bractwo Piwne