Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Czesko-polska unia piwna

25.11.2004

Festiwal piw przygranicznych, wspólne zwiedzanie czeskich i polskich browarów, w końcu biesiadowanie w pięknych piwiarniach Pragi, Łodzi czy Krakowa. To tylko niektóre pomysły, które zrodziły się nad piwną pianą na wspaniałych czeskich piwach. Do rana trwały rozmowy przedstawicieli Stowarzyszenia Przyjaciół Piwa z wysłannikami Bractwa Piwnego.
Ten wyjazd pod wieloma względami był wyjątkowy. Przede wszystkim po raz pierwszy spotkały się ogólnokrajowe organizacje reprezentujące piwoszy z Czech i Polski. Poza tym wyjątkowa była gościnność. Na każdym kroku spotykaliśmy się z życzliwym przyjęciem poczynając od oficjalnego powitania (zaraz po przedstawicielach czeskich władz państwowych), aż po wspólną, trwającą po świt, biesiadę.
W roku 2005, jubileuszowym dla naszej organizacji, Stowarzyszenie Przyjaciół Piwa wraz z Bractwem Piwnym spotkają się w Łodzi na wręczeniu medalu i tytułu Piwo Roku 2004 (styczeń). W maju wspólnie świętować będziemy dni piwa w browarze Primator w Nachodzie. A późnym latem zaprosimy browary leżące blisko granicy polsko-czeskiej na „Festiwal Piw Przygranicznych”, który cyklicznie odbywać się będzie raz w polskim browarze – raz w czeskim. Nie wspomnę już o wspólnych wycieczkach piwnych. Nie zapomnijmy o mityngu EBCU jesienią – oj, będzie się działo w przyszłym roku.
Nasz wyjazd to początek znajomości, która – mam ogromną nadzieję- zaowocuje, w niedalekiej przyszłości, wieloma wspaniałymi, piwnymi przedsięwzięciami.
Piwu – czeskiemu i polskiemu – cześć !!!
Zbigniew Olobry