Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Browar funduje studia

14.06.2005

Rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu na stypendium w USA.– Nigdy nie spodziewałem się, że będę studiował w Stanach Zjednoczonych – cieszył się wczoraj po odebraniu nagrody Radosław Tomczak, student pierwszego roku finansów i bankowości na Akademii Ekonomicznej. Zwyciężył w drugiej edycji konkursu „Student w USA” zorganizowanym przez Browar Namysłów.
Jeszcze wczoraj Radek zdawał ostatni w sesji egzamin z mikroekonomii. – Nikt mi go przecież nie odpuści – śmieje się. Pod koniec sierpnia rozpocznie studia na Saint Mary's University of Minnesota, do USA wyjeżdża jednak już w najbliższy piątek.
– Zanim dowiedziałem się o konkursie zgłosiłem się do programu Work&Travel. Przez wakacje będę sprzedawał słodycze nad jeziorem Michigan – opowiada. – Przed rozpoczęciem roku akademickiego wrócę jeszcze na tydzień, żeby się przepakować.
Jak wyobraża sobie najbliższe cztery lata?
– Wielka niewiadoma. Najbardziej boję się bariery językowej. Chociaż znam angielski, to na początku na pewno będą jakieś problemy. Poza tym słyszałem, że w Minnesocie są bardzo ostre zimy – mówi Radek.
W Polsce zostawi swoją dziewczynę. Ma jednak nadzieję, że ona za rok do niego dołączy, bo też będzie starać się o stypendium.
Po skończeniu studiów zamierza wrócić do Polski.
– W Minnesocie nie ma gór, a ja lubię jeździć na nartach, często jeździłem do Zakopanego i Czech – opowiada laureat konkursu.
Wygrał go dzięki esejowi, który poświęcił polskiej demokracji w ostatnich latach. Później była jeszcze rozmowa kwalifikacyjna. Ostatecznego wyboru dokonali przedstawiciele amerykańskiej uczelni.
Słowo Polskie/Gazeta Wrocławska

Łukasz Pałka