Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Bosman sponsorem wielkiego XIV Festiwalu

28.07.2008

W najbliższy weekend, w dniach 1-3 sierpnia, w mieście Wolin rozpocznie się XIV Festiwal Słowian i Wikingów „Wolin-Jömsborg-Vineta 2008”. Marka Bosman z portfela Carlsberg Polska tradycyjnie, od kilkunastu lat, jest sponsorem głównym tego niezwykłego spektaklu historycznego, który co roku gromadzi dziesiątki tysięcy turystów i miłośników kultury wczesnośredniowiecznych ludów nadbałtyckich.

Festiwal tradycyjnie zainaugurowany zostanie pochodem, w którym udział wezmą wojownicy, rzemieślnicy, grajkowie, pochodzący z różnych krajów nadbałtyckich. W czasie inauguracji nie zabraknie barwnej muzyki i tańców. Na zakończenie uroczystości inauguracyjnej zostanie rozpalony ogień, który zapłonie we wszystkich chatach i obozowiskach festiwalu.

Bosman, piwo o zdecydowanym morskim charakterze, doskonale wpisuje się w konwencję Festiwalu. Podczas widowiska uczestnicy, w strojach Wikingów, prawdziwych ludzi morza, zaprezentują m.in. niepowtarzalne rekonstrukcje łodzi, na których wojownicy podbijali nowe lądy i podejmowali dalekie handlowe wyprawy. Warto przypomnieć, że piwo - własnej produkcji - należało do najbardziej cenionych przez Wikingów trunków. Dlatego podczas wikińskiego biesiadowania na XIV Festiwalu Wikingów piwa jak zwykle nie zabraknie - wszyscy będą mogli raczyć się znakomitym Bosmanem.

W programie imprezy znajdą się także m.in.: prezentacje średniowiecznych rzemiosł tj. wikliniarstwo, mennictwo, kowalstwo i innych fachów, których tajniki goście będą mogli poznać próbując w nich swoich sił. Ponadto przygotowano wczesnośredniowieczny jarmark, inscenizacje obrzędów i repliki obozowisk Słowian, Wikingów.

Kolejnym i jednym z najciekawszych punktów programu będą bitwy stoczone na lądzie i wodzie oraz wyścigi słowiańskich i wikińskich łodzi. Zapowiada się prawdziwa uczta dla miłośników historycznych pojedynków. Odwiedzający festiwal będą mogli także z bliska przyjrzeć się sztuce walki skandynawskich Wikingów, a także być świadkiem słowiańskiej ceremonii ślubnej.

Dopełnieniem festiwalu będą konkursy i zabawy oraz imprezy towarzyszące, takie jak wieczorne koncerty muzyki celtyckiej, starodawnej muzyki ludowej czy pokaz tańca irlandzkiego. Wśród występujących zespołów zobaczymy m.in. Gędźbę, Shanoon, Schuttenbach oraz Greenwood.

„Festiwal Słowian i Wikingów to jedyna w swoim rodzaju podróż w czasie, na którą marka Bosman nieprzerwanie od 13 lat zaprasza wszystkich zainteresowanych życiem średniowiecznych ludów. Jest to wydarzenie o ogromnej sile oddziaływania, które co roku ściąga rzesze widzów nie tylko z Polski, ale i z Europy. Jesteśmy dumni z tego, że Bosman, prawdziwie morskie piwo, wspiera to niezwykłe widowisko plenerowe, podczas którego spotykają się fascynaci i potomkowie dawnych morskich wojowników.”- mówi Leszek Siwecki, Menedżer ds. Komunikacji w Carlsberg Polska.

Zaangażowanie sponsorskie marki Bosman komunikowane będzie na terenie imprezy na banerach, scenie, moście pontonowym, który stanowi przejście dla pieszych na wyspę Ostrów, oraz na stronie internetowej marki www.bosman.pl, gdzie dostępny będzie także szczegółowy program Festiwalu. Na terenie imprezy staną również ogródki piwne Bosmana.

Dodatkowo informacja o festiwalu ukaże się na przygotowanych przez organizatora: plakatach, billboardach i city lightach, w województwie zachodniopomorskim i lubuskim oraz w Kurierze Szczecińskim.

Organizatorem imprezy jest Urząd Gminy w Wolinie. Patronami medialnymi Festiwalu są: Kurier Szczeciński i Polskie Radio Szczecin.

Marketing w praktyce