Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Alkogogle w pubach

10.11.2006

Nawet po jednym piwie nie wolno wsiąść za kierownicę – przekonują piwosze z Bractwa Piwnego. W Łódzkich pubach i klubach rusza właśnie akcja „Prowadzący – niepijący!”. Organizuje ją Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego Browary Polskie i stowarzyszenie Bractwo Piwne.

Po piwie nie wolno prowadzić – przekonuje Marek Suliga z Bractwa Piwnego – nie tylko ze względu na alkohol. Ma ono także właściwości usypiające.

„Stan – nazwijmy to – upojenia, uspokojenia alkoholowego – często potęgowany jest przez chmiel. To właśnie chmiel powoduje, że człowiek odnosi wrażenie uspokojenia – a nie upicia alkoholowego.”

Począwszy od tego weekendu w łódzkich pubach prowadzone będą zabawy edukacyjne, mające zmienić nasz stosunek do prowadzenia „po małym jasnym”. Na przykład – będzie można spojrzeć na świat przez specjalne okulary – alkogogle – zapowiada Bartek Morzycki z Browarów Polskich.

„Można założyć i zobaczyć, jak człowiek się czuje po spożyciu alkoholu, jak bardzo alkohol upośledza percepcję i dlaczego nie wolno po alkoholu prowadzić samochodu”

Rozpoczynająca się w Łodzi akcja Bractwa Piwnego i Browarów Polskich to pilotaż. Wkrótce podobne działania podejmowane będą w innych miastach.

Organizatorzy akcji chcą ze swoją ideą dotrzeć bezpośrednio do ludzi, którzy piją piwo i dobrze się bawią. Taka forma edukacji ma być skuteczniejsza niż hasła propagandowe lub reklamy telewizyjne.

Radio VOX

 

AK