O piwie

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

AMATOR PIWA PREZENTUJE - LWÓWEK WROCŁAWSKIE

05.10.2013
AMATOR PIWA PREZENTUJE - LWÓWEK WROCŁAWSKIE AMATOR PIWA PREZENTUJE - LWÓWEK WROCŁAWSKIE

ALK.4,2%. Jakiś czas temu Browar Lwówek zmienił etykiety swoich wyrobów, rezygnując jednocześnie z Koźlika, którego (o zgrozo) nie zdążyłem się nawet napić. A propos tychże etykiet właśnie.... osobiście uważam, że te poprzednie prezentowały się dużo lepiej niż obecne, które wyglądają jakby zrobił je na szybko jakiś licealista po godzinnym kursie projektowania. Epatuje z nich kicz i tandeta, są banalne w odbiorze i takie bezpretensjonalne. Może i mają swoich zwolenników, ale ja ich po prostu nie trawie. Zajmijmy się jednak samym piwem, które to (jako jedno w wielu) aspiruje do miana pilsa.

Dzisiejszy specjał generuje bardzo skąpą pianę. Mimo lania cały czas w sam środek pokala, nie udało mi się uzyskać więcej niż centymetr białego puchu, który to zresztą i tak po kilku minutach przestał istnieć.
Piwo ubrane jest w klasyczny, jasno złoty kolor i jest klarowne. Wysycenie jest raczej średnie, odrobinę wyższe chyba lepiej by tu pasowało.
Jedziemy dalej. Zapach te zestawienie jasnego słodu z niewielkimi akcentami piwnicznymi. Formalności dopełnia szczypta chmielu oraz lekka chlebowość. Niestety piwo nosi też ślady utlenienia w postaci mokrego kartonu, mimo że do termin przydatności do spożycia mija dopiero za trzy tygodnie. Średnio mam ochotę wąchać taką mieszankę.


W smaku jest już trochę lepiej. Wspomniana słodowość ma tutaj charakter biszkoptowy, a na sąsiednim torze podążają niewielkie ślady chmielu i piwnicy. W tle i na finiszu zauważalna, lecz niezbyt mocna goryczka o nieco mdłym charakterze. Piwo z początku wydaje się być lekko słodkawe, ale już po chwili staje się słodko-gorzkie.
Plusem, mimo niskiego ekstraktu (10°blg) jest tu wcale nie najgorsza treściwość oraz głębia smaku. Niestety wyraźnie brakuje tu świeżości, sesyjności, a także odrobiny kwaskowych klimatów. Całość wypada zdecydowanie za słodko jak na pilsa. Wspomniana goryczka niewiele tu wnosi.
Pils z pewnością to to nie jest, piwo ma jakieś znamiona tego stylu, ale bardzo daleko mu do doskonałości. Można się napić od czasu do czasu, ale nie więcej niż jedno.
OCENA: 6/10
CENA: 3.49ZŁ (Tesco)
BROWAR LWÓWEK

Piwu cześć!
Amator Piwa