O piwie

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

AMATOR PIWA PREZENTUJE - DOCTOR BREW CASCADE IPA

23.05.2014
AMATOR PIWA PREZENTUJE - DOCTOR BREW CASCADE IPA AMATOR PIWA PREZENTUJE - DOCTOR BREW CASCADE IPA

ALK.5,6%. Z piwnymi nowościami być na bieżąco, to obecnie bardzo trudna sztuka. Trzeba mieć refleks sprintera, budżet szejka i spryt lisa. Chociaż i tak nie wiem, czy to wystarczy. Praktycznie co tydzień pojawia się kilka (a nawet więcej) nowych browarków do spróbowania. Całe morze piwa do wypicia, tylko skąd na to brać kapuchę i czas, który tak szybko płynie? Cascade IPA to trzecie piwo autorstwa Marcina Olszewskiego i Łukasza Lisa. Jest to popularne India Pale Ale chmielone jednym tylko chmielem, w celu pokazania jakie bogactwa i dobrodziejstwa niesie ze sobą amerykański Cascade, który przecież stoi za początkiem piwnej rewolucji w USA.

Jeszcze słowo o etykiecie i już biorę się do opisu. Butelki Doctora Brew zdobią nad wyraz ładne i spójne etykiety. Są dobrze wykonane i zaprojektowane, skromne, ale znajdują się na nich wszystkie potrzebne informacje. Minimalizm jest tu chyba najlepszym określeniem.
Single hop Cascade IPA prezentuje się przednio – ładna bursztynowa barwa i ta wysoka, obfita czapa, kremowej piany o mieszanej ziarnistości. Piwo pieni się naprawdę bardzo dobrze, piana jest trwała i dość gęsta, tworzy obfite zacieki na szkle.
Drobne, gładkie i średnio mocne wysycenie dwutlenkiem węgla gwarantuje pijącemu niemałą dozę świeżości i orzeźwienia, które są tak cenne w takie upalne dni jak dzisiaj.
Zapach jest rewelacyjny, biorąc pod uwagę obecność tylko jednego chmielu. Nuty żywiczne i leśne wspaniale akompaniują złożonej słodowości, wyraźnym cytrusom i słodkim owocom tropikalnym. W tle lekko trawiasta, aromatyczna chmielowość. Całość bardzo intensywna, owocowo-chmielowa, złożona i zbalansowana. R-e-w-e-l-a-c-j-a!


Smak wcale nie pozostaje dłużny zapachowi. Piwo jest bardzo gładkie i mega pijalne. Dojrzałe owoce tropikalne oraz lekko kwaśne cytrusy wspomagane są przez intensywne akcenty żywicy, sosny i chmielu. Słodowa kontra świetnie równoważy dość mocną i szlachetną, grejpfrutowo-żywiczną goryczkę, która nie jest jakoś przesadnie długa.
Piwo jest odpowiednio treściwe i pełne w smaku. Prawdziwą armatą jest tutaj wspaniały, złożony aromat, dobrze zbalansowany smak oraz genialna goryczka, która jest tylko kropką na „i”.
Trzecie piwo i kolejny sukces. Jestem pod wrażeniem. Już nie mogę się doczekać kolejnych medykamentów przepisanych przez Doctora Brew, a na rynku jest już czwarte, piąte i szóste piwo!!! Szkoda, że mój lekarz rodzinny daje mi ciągle te antybiotyki i antybiotyki...
Naprawdę polecam, bo to kawał dobrego świetnego piwa. Cascade robi robotę :D
OCENA: 9/10
CENA: 7.70ZŁ (Skład Piwa)
DOCTOR BREW//BROWAR BARTEK

Piwu cześć!
Amator Piwa