Kręgi lokalne

Zgierz (Zgierska Kuźnia Piwna)


Zgierz – Zgierska Kuźnia Piwna
Klub "AgRafKa"

Zgierz, ul. Mielczarskiego 1, www.agrafka-zgierz.pl , https://www.facebook.com/zkp2002
kuzniazgierz@gmail.com

Skład rady starszych:

Kamil Jaworski - Przewodniczący Rady Starszych, GSM 601 879 238; e-mail jaworski_kamil@interia.pl
Sławomir Wilisz - Skarbnik
Julia Lis - Sekretarz

Informacje o spotkaniach – każdy pierwszy czwartek miesiąca godz. 19.00


« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

BROWAR KIPER W ZGIERZU

18.12.2007

Druga i zarazem ostatnia w tym roku impreza Zgierskiej Kuźni Piwnej z cyklu „Wieczór z browarem...” jest już za nami. Wszyscy, którzy odwiedzili w środowy wieczór (12.12.2007) Klub AgRafKa (a było nas ok. 50 osób) chyba nie żałują i choć na początku były małe problemy techniczne dalej spotkanie potoczyło się całkiem sprawnie i ciekawie.
Duża w tym zasługa naszego gościa Andrzeja Gałasiewicza - piwowara z browaru Kiper, ojca (jak sam się określił) nowego produktu browaru, piwa pszenicznego Cornelius Weizen Bier, który prostymi słowami starał się odpowiadać na nasze pytania, zarówno te łatwiejsze jak i bardzo szczegółowe, jak np. pamiętny fragment dyskusji na temat twardości wody. Dokładnych pytań, a tym bardziej odpowiedzi przytoczyć nie sposób ale informacją najbardziej elektryzujących była ta, że browar Kiper nadal ma ochotę nas zaskakiwać swoimi produktami, tym razem ma być to piwo pszeniczne ciemne i choć jest ono na razie tylko w planach, jesteśmy pewni, że Browar swój pomysł zrealizuje.
Zwieńczeniem naszej imprezy była degustacja piw z browaru Kiper: Corneliusa, Pilsnera, Mocnego, Extra Mocnego oraz (choć niestety w małym gronie) piwa przeznaczonego na rynek chiński.
Duża frekwencja oraz pozytywne nastawienie browarów do naszego pomysłu jest dowodem, że formuła imprezy sprawdza się i na pewno będzie kontynuowana w przyszłym roku.

Robert Stolarski