Kręgi lokalne

Łódź


Siedziba główna

Łódź – Łódzki Krąg Lokalny Bractwa Piwnego
Pub The Eclipse Inn

90-102 Łódź, ul. Piotrkowska 80,

Skład Rady Starszych Kręgu Łódzkiego:

Grzegorz Niedomagała - Przewodniczący  509-344-999, g.niedomagala@bractwopiwne.pl
Piotr Kołodziejczyk – Sekretarz
Emilia Górecka – Skarbnik
Michał Hartman - Członek ds. Public Relation
 


Spotkania Kręgu Łódzkiego odbywają się w każdy piątek o 19:00 w pubie The Eclipse Inn przy Piotrkowskiej 80 w Łodzi. W każdy pierwszy piątek miesiąca odbywają się zebrania organizacyjne.


« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Zwijają się ogródki - tak źle w łódzkiej gastronomii nie było od lat!

06.07.2004

Pierwsze trzy ogródki piwne i restauracyjne zniknęły z ul. Piotrkowskiej. Kolejne szykują się już do zamknięcia. Takiej mizerii w łódzkiej gastronomii nie było od wielu lat. Ogródki, jedna z największych atrakcji w Łodzi świecą pustkami. Winna temu jest pogoda.
- Przychodzi 2, 3 klientów i przez długi czas piją na spółkę jedno piwo. Albo 15-osobowe grupy, które zamawiają jeden dzbanek.

Pogoda nie zachęca do biesiadowania na wolnym powietrzu - mówią gastronomicy. Gości nie ma, a koszty utrzymania ogródków są wysokie.

- Właśnie zamknąłem ogródek. Nie było ani łodzian, ani turystów z innych miast czy z zagranicy. A musiałem zatrudnić dodatkowy personel, ochronę na noc i oczywiście opłacić wysoki czynsz - mówi Piotr Krajewski, jeden z łódzkich restauratorów.

Właściciele lokali gastronomicznych zebrali podpisy pod pismem skierowanym do Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, w którym proszą o obniżenie stawek czynszu za wystawienie ogródków.
Express Ilustrowany

(mr)