Kręgi lokalne

Łódź


Siedziba główna

Łódź – Łódzki Krąg Lokalny Bractwa Piwnego
Pub The Eclipse Inn

90-102 Łódź, ul. Piotrkowska 80,

Skład Rady Starszych Kręgu Łódzkiego:

Grzegorz Niedomagała - Przewodniczący  509-344-999, g.niedomagala@bractwopiwne.pl
Elżbieta Karga – Sekretarz
Mariusz Grabarczyk – Skarbnik mariusz.grabarczyk@bractwopiwne.pl
Danuta Tarka - Członek
Marek Lefik - Członek


Spotkania Kręgu Łódzkiego odbywają się w każdy piątek o 19:00 w pubie The Eclipse Inn przy Piotrkowskiej 80 w Łodzi. W każdy pierwszy piątek miesiąca odbywają się zebrania organizacyjne.


« poprzedni  |  powrót do listy  | 

PUB PERON 6 - ŁÓDŹ

03.12.2002

Lokal mieści się w piwnicach dziewiętnastowiecznej kamienicy przy ulicy Piotrkowskiej 6 w Łodzi. Tuż po wejściu napotykamy oryginalną wystawkę, która w skrócie zapoznaje nas z różnorodnością i historią piwa. Na uwagę zasługuje oryginalna szufla do przewracania słodu pochodząca z nie warzącego już piwa browaru należącego do zakonu cystersów w Szczyrzycu.
Wartość zabytkową posiada również butelka z browaru lubelskiego K.R.VETTER-LUBLIN, powstałego w 1846 roku. Pozostała część wystawki umożliwia nam zapoznanie się z ,,wielką rodziną piwa”.
Prezentowane są tu butelki i puszki po piwach charakterystycznych dla poszczególnych regionów świata. Są wśród nich reprezentanci brytyjskich ,,ale”, belgijskich ,,klasztornych”, niemieckich ,,pszenicznych” i francuskich ,,biere de Garde”. W ciekawy sposób zaprezentowane są również główne składniki, z których powstaje piwo.
Po zapoznaniu się z tym mini światem piwa możemy się już domyślać, jaki produkt stanowi główną atrakcję tego lokalu. Pierwsze pomieszczenie wyraźnie daje nam do zrozumienia, że znajdujemy się w starej piwnicy. Sklepienie, ściany i filary doczyszczone zostały do surowej cegły a żółte tynki na filarach, zakończone w trzech czwartych ich wysokości gzymsami, wyraźnie dzielą tę salę na małe przytulne pomieszczenia. Kolejne pomieszczenie stanowi rozświetlony licznymi reklamami bar. Siedzący przy nim klienci bardzo szybko mogą utwierdzić się w przekonaniu, że siedzą w najbardziej piwnym lokalu, widząc sześć nalewaków tak znamienitych browarów jak: Plznensky Prazdroj, Budvar czy Paulaner.
W przekonaniu utwierdza nas ogromna lodówka z ponad siedemdziesięcioma gatunkami piwa z Japonii, Australii, Stanów Zjednoczonych i Starego Kontynentu.
Dla klientów zdezorientowanych taką ofertą piwną stworzony został specjalny przewodnik. Po zapoznaniu się z nim, przy ewentualnej radzie miłego personelu, można wybrać właściwy dla swego smaku napój
Ściana na wprost baru udekorowana została kapslami i etykietami piwnymi z całego świata.. Szeroka gama blach, obrazków ze scenkami piwnymi i reklam znanych browarów dopełnia cały wystrój. Kiedy nasyciliśmy się już widokiem baru i wybraliśmy odpowiedni dla siebie napój możemy przenieść się do małej sali, znajdującej się w głębi lokalu.
Sala ta przeznaczona jest dla większych grup, choć nie brakuje tu miejsca dla par. Duże, podzielone szprosami okna, podświetlone od zewnątrz, żółte ściany z odsłoniętym fragmentem surowego muru i ceglane łukowe sklepienie nadają pomieszczeniu ciekawą atmosferę. Zagłębienia w grubych ścianach sprzyjają intymnym rozmowom prowadzonym przy spokojnej muzyce.

Marek Suliga