Łódź
Siedziba główna
Łódź – Łódzki Krąg Lokalny Bractwa Piwnego
Pub The Eclipse Inn
90-102 Łódź, ul. Piotrkowska 80,
Skład Rady Starszych Kręgu Łódzkiego:
Spotkania Kręgu Łódzkiego odbywają się w każdy piątek o 19:00 w pubie The Eclipse Inn przy Piotrkowskiej 80 w Łodzi. W każdy pierwszy piątek miesiąca odbywają się zebrania organizacyjne.
POMNIK ŁÓDZKIEGO BROWARNIKA
Oczyszczenie, wypolerowanie i nawoskowanie pomnika kosztowało 4 000 złotych, z czego połowę zebrało wśród swoich członków łódzkie Bractwo Piwne. Inicjatywa godna naśladowania - wiele organizacji mogłoby zająć się ratowaniem grobu kogoś związanego z ich działalnością. Cezary Pawlak z Towarzystwa Opieki nad Starym Cmentarzem powiedział na uroczystości symbolicznego "przekazania" pomnika, że kolejne instytucje podejmuja taką współpracę. Wymienił Politechnikę Łódzką i Szkołę Podstawową nr 51.
Karol Gotttlob Anstadt, przemysłowiec, który w latach trzydziestych XIX wieku przybył do Polski z Saksonii. Początkowo prowadził drukarnię perkalu, którą stopniowo modernizował. W latach 60 tych, w czasie trwania kryzysu bawełnianego podjął decyzje o budowie browaru przy ulicy Średniej (obecnie Pomorska).W niedługim czasie browar Anstadta stał się najnowocześniejszym i największym przedsiębiorstwem piwowarskim w Łodzi i zyskał markę uznanej jakości piwa. Zakład ten funkcjonuje do dzisiaj pod nazwą Browary Łódzkie SA. Anstadt zapoczątkował także łódzki ród przemysłowców związanych z piwowarstwem. Kolejne pokolenia rodziny Anstadtów nie tylko prowadziły i udoskonalały produkcję piwa w założonym przez Karola Gottloba browarze, ale także otwierały kolejne podobne przedsiębiorstwa, przy obecnej ulicy Sędziowskiej (nieistniejący) oraz w Zduńskiej Woli (obecny Browar Staropolski).