Kręgi lokalne

Łódź


Siedziba główna

Łódź – Łódzki Krąg Lokalny Bractwa Piwnego
Pub The Eclipse Inn

90-102 Łódź, ul. Piotrkowska 80,

Skład Rady Starszych Kręgu Łódzkiego:

Grzegorz Niedomagała - Przewodniczący  509-344-999, g.niedomagala@bractwopiwne.pl
Piotr Kołodziejczyk – Sekretarz
Emilia Górecka – Skarbnik
Michał Hartman - Członek ds. Public Relation
 


Spotkania Kręgu Łódzkiego odbywają się w każdy piątek o 19:00 w pubie The Eclipse Inn przy Piotrkowskiej 80 w Łodzi. W każdy pierwszy piątek miesiąca odbywają się zebrania organizacyjne.


« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Oktoberfest po łódzku

18.09.2004

To nie żart. Wczoraj w Łodzi rozpoczął się... piwny festiwal, wzorowany na słynnym, monachijskim festiwalu Oktoberfest.
Ubrane w bawarskie stroje dziewczyny pierwsze kufle z pieniącym się, specjalnie sprowadzonym na tę okazję piwem "Märcen" podały gościom pubu "Peron 6" tuż po zapadnięciu zmroku. Na stoły, prócz litrowych kufli (to na Oktoberfest pojemność obowiązująca) wjechały bawarskie weisswursty (białe kiełbasy) i oczywiście zapiekane w piwie golonki oraz pieczone kurczaki. Takie właśnie potrawy w niebotycznych ilościach pożera co roku 4,5 miliona (!) gości monachijskiego Oktoberfest, zapijając hektolitrami piwa z browarów Paulaner i Löwenbräu.

- Nawet salę udekorowaliśmy balonikami i proporczykami w takich samych kolorach, jakie obowiązują w Monachium - błękitnym z białym i żółtym z czerwonym - objaśnia organizator imprezy Marek Suliga, przewodniczący Rady Starszych Łódzkiego Kręgu Bractwa Piwnego. - Po piwo i stroje specjalnie pojechałem do Monachium. Chcieliśmy, żeby na naszej skromnej imprezie panował taki sam klimat jak na monachijskim Oktoberfest, który odbywa się od 1810 roku i jest najsłynniejszym świętem piwa i browarnictwa na świecie.

Ciekawostką jest, że łódzki Oktoberfest o jeden dzień wyprzedził monachijski, który rozpocznie się na Teressen Wiese (Łąkach Teresy) dopiero dziś.

Express Ilustrowany

(dan)