Kręgi lokalne

Łódź


Siedziba główna

Łódź – Łódzki Krąg Lokalny Bractwa Piwnego
Pub The Eclipse Inn

90-102 Łódź, ul. Piotrkowska 80,

Skład Rady Starszych Kręgu Łódzkiego:

Grzegorz Niedomagała - Przewodniczący  509-344-999, g.niedomagala@bractwopiwne.pl
Piotr Kołodziejczyk – Sekretarz
Emilia Górecka – Skarbnik
Michał Hartman - Członek ds. Public Relation
 


Spotkania Kręgu Łódzkiego odbywają się w każdy piątek o 19:00 w pubie The Eclipse Inn przy Piotrkowskiej 80 w Łodzi. W każdy pierwszy piątek miesiąca odbywają się zebrania organizacyjne.


« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Magistrat zacznie bronić łódzkich zabytków?

22.04.2008
Magistrat zacznie bronić łódzkich zabytków? Magistrat zacznie bronić łódzkich zabytków?

Akcja "Gazety": Ratujmy łódzkie fabryki. Magistrat wstrzymał rozbiórkę jednej z zabytkowych fabryk. - Ich ochrona przed wyburzeniem będzie najważniejszym zadaniem nowej konserwator zabytków - zapewnia wiceprezydent Łodzi Marek Michalik.

O ratowanie łódzkich fabryk zaapelowaliśmy w poniedziałkowej "Gazecie". Opisaliśmy, jak z mapy Łodzi znikają kolejne cenne historycznie budynki. Są burzone przez właścicieli, podpalane. A miejscy urzędnicy nie robią nic, by je ratować.

W poniedziałek przed jedną z fabryk postawioną przed wiekiem przez Adama Ossera przy ul. Kilińskiego 228 wiceprezydent Marek Michalik przedstawił nową miejską konserwator zabytków. - Główne zadanie, jakie wyznaczyłem pani dyrektor Beacie Konieczniak, to ochrona zabytkowych fabryk przed wyburzeniem. Stoimy przed jedną z nich. Należała do honorowego konsula królestwa Italii, handlowca i przemysłowca. Prywatny inwestor złożył wniosek o jej wyburzenie, ale chcę poinformować, że tej rozbiórki nie będzie. Będziemy się starali wciągnąć budynek do rejestru zabytków - powiedział wiceprezydent odpowiedzialny za architekturę, urbanistykę i zabytki.

To pierwszy przypadek, w którym magistrat w ten sposób zareagował. Wcześniej wydawał właścicielom zgody na rozbiórki. Ostatnio browaru Anstadta przy ul. Sędziowskiej - wyburzanie rozpoczęto w zeszłym tygodniu, ale wstrzymał je wojewódzki konserwator zabytków - oraz przędzalni Roberta Biedermanna, która niemal cała zamieniła się w sterty gruzu.
 

(...)

Aleksandra Hac, Gazeta Wyborcza Łódź
 

Fot. Dariusz Kulesza / AG