Kręgi lokalne

Łódź


Siedziba główna

Łódź – Łódzki Krąg Lokalny Bractwa Piwnego
Pub The Eclipse Inn

90-102 Łódź, ul. Piotrkowska 80,

Skład Rady Starszych Kręgu Łódzkiego:

Grzegorz Niedomagała - Przewodniczący  509-344-999, g.niedomagala@bractwopiwne.pl
Piotr Kołodziejczyk – Sekretarz
Emilia Górecka – Skarbnik
Michał Hartman - Członek ds. Public Relation
 


Spotkania Kręgu Łódzkiego odbywają się w każdy piątek o 19:00 w pubie The Eclipse Inn przy Piotrkowskiej 80 w Łodzi. W każdy pierwszy piątek miesiąca odbywają się zebrania organizacyjne.


« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Bierhalle Łódź Mikrobrowarem Roku 2007

10.06.2008
Bierhalle Łódź Mikrobrowarem Roku 2007 Bierhalle Łódź Mikrobrowarem Roku 2007

Browar Restauracyjny Bierhalle w Łodzi jest pierwszy lokalem, jaki uzyskał tytuł Mikrobrowaru Roku. Mikrobrowar Roku to nowy konkurs Bractwa Piwnego. Zgodnie z regulaminem kandydatów – najlepsze browary restauracyjne promujące kulturę piwa – zgłaszają członkowie Bractwa Piwnego, a następnie wyboru dokonuje Kapituła Bractwa. Najważniejszymi kryteriami są: różnorodność typów piw oraz ich jakość, a także popularyzacja wiedzy o poszczególnych typach piwa. Tytuł przyznawany jest za rok ubiegły, ponieważ Bractwo Piwne wychodzi z założenia, że wymienione wcześniej standardy muszą być utrzymywane przez dłuższy czas. Dlatego też łódzki Browar Restauracyjny Bierhalle uzyskuje tytuł Mikrobrowaru Roku 2007.

Kandydaturę Bierhalle w Łodzi do tytułu Mikrobrowaru Roku zgłosili członkowie Kręgu Łódzkiego Bractwa Piwnego. Oto fragment uzasadnienia:
„Browar restauracyjny Bierhalle w Łodzi oferuje piwo typu pils, pszeniczne, bananowe oraz ciemne, sezonowo także piwo koźlak.
Piwa podawane są w kuflach lub pokalach odpowiadających poszczególnym typom, zazwyczaj szkło oznaczone jest emblematem sieci Bierhalle. Browar posługuje się firmowymi waflami.
Obsługa restauracji mikrobrowaru ubrana jest w sposób charakterystyczny dla sieci, w stroje nawiązujące do folkloru niemieckiego. Klienci mogą zapoznać się z menu zawierającym charakterystykę poszczególnych typów piwa.
Proces warzenia piwa obserwować można dzięki przeszklonym fragmentom ściany oraz w szklanej kadzi. Po wcześniejszym umówieniu możliwa jest wycieczka uwzględniająca niedostępne zazwyczaj etapy warzenia, z towarzyszeniem piwowarów.”

Kapituła Bractwa Piwnego zgodziła się z powyższymi opiniami. Bierhalle Łódź jest Mikrobrowarem Roku 2007.

Piwu cześć!
Bractwo Piwne