Kręgi lokalne

Kraków


Kraków – Krakowski Krąg Lokalny Bractwa Piwnego
Kazimierska Piwniczka

Kraków, ul. Dietla 69, www.piwniczka.krakinfo.pl
k.zalas@gmail.com

Skład Rady Starszych:

  • Kazimierz Zalas – Przewodniczący Rady Starszych 791-240-867
  • Jadwiga Dorosz – zastępca Przewodniczącego
  • Tomasz Hejnold– Skarbnik

Spotkania – co drugi piątek, 18.00


« poprzedni  |  powrót do listy  | 

KRĄG KRAKOWSKI

03.12.2002

Krakowski Krąg Bractwa Piwnego od dwóch lat współpracuje z Firmą Handlową „Jack” – hurtownią piwa i napojów - w zakresie promocji kultury piwa. W grudniu 2000 roku byliśmy współorganizatorami imprezy pod nazwą „Porcelanowy Kufel Jacka”.
„Porcelanowy Kufel Jacka” to konkurs dla odbiorców detalicznych piwa i napojów oraz pubów i restauracji – klientów hurtowni „Jack” - organizowany przez nią po raz czwarty (a po raz pierwszy wspólnie z Bractwem Piwnym), promujący najlepszych sprzedawców detalicznych i najlepsze piwiarnie krzewiące kulturę picia złocistego napoju.
Tegoroczny „Porcelanowy Kufel’ otrzymała firma „AS” z Węgrzyc koło Krakowa na imprezie w dniu 2 grudnia 2000 r. z udziałem 600 przedstawicieli firm uczestniczących w konkursie.
W trakcie imprezy odbyła się z inicjatywy Bractwa Piwnego prezentacja piw z nowopowstałego browaru „Hetman” z Krasnegostawu. Browar ten mający możliwości produkcyjne 2000 hl piwa rocznie przedstawił dwa gatunki piwa o zawartości 13,2 i 14,2% ekstraktu i odpowiednio 7 i 7,7% alkoholu. Piwo to cieszyło się wśród uczestników imprezy takim wzięciem, że już po północy go zabrakło - pomimo że oprócz Hetmana swoje wyroby miały: Tychy, Dojlidy i Leżajsk (którym nota bene piwo zostało do białego rana, choć mieli tyle samo kegów do rozlania co Hetman).
Tak więc w wyniku tej promocji, piwa z Hetmana pojawią się w styczniu 2001 r. w sklepach i pubach (nie tylko w butelkach ale i z nalewaków) województwa małopolskiego i miejmy nadzieje, że będą się cieszyły wzięciem u piwoszy.
W podziękowaniu za współpracę właściciel „Jack`a”, Jacek Szostak, otrzymał z rąk Kanclerza Bractwa Marka Szydłowskiego i Przewodniczącego Rady Starszych Kręgu Krakowskiego Jacka Walawskiego pamiątkowy kufel 5–lecia Bractwa Piwnego.
Ale na tym nie kończy się grono przyjaciół Bractwa w Krakowie, gdyż dzięki browarowi Dojlidy mogliśmy także w dniu 9 grudnia zorganizować w Krakowie w zaprzyjaźnionej restauracji „U Romana” uroczystą kapitułę wyjazdową Bractwa Piwnego podsumowującą działalność Bractwa w 2000 r. i połączoną z tradycyjnym opłatkiem.
Mamy nadzieję, że w nowym tysiącleciu działalność Kręgu Krakowskiego pozyska dalszych szczerych przyjaciół (i sponsorów) czego sobie i całemu Bractwu życzymy u progu 2001 roku.

Smok Wawelski