Kręgi lokalne

Kraków


Kraków – Krakowski Krąg Lokalny Bractwa Piwnego
Kazimierska Piwniczka

Kraków, ul. Dietla 69, www.piwniczka.krakinfo.pl
k.zalas@gmail.com

Skład Rady Starszych:

  • Kazimierz Zalas – Przewodniczący Rady Starszych 791-240-867
  • Jadwiga Dorosz – zastępca Przewodniczącego
  • Tomasz Hejnold– Skarbnik

Spotkania – co drugi piątek, 18.00


« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

I Krakowski festiwal Piwa w Zabierzowie

13.06.2014
I Krakowski festiwal Piwa w Zabierzowie I Krakowski festiwal Piwa w Zabierzowie

23, 24 i 25 maja 2014r to bardzo piwne dni, ponieważ w Zabierzowie ma miejsce I Krakowski Festiwal Piwa. W związku z powyższym – łódzka delegacja Bractwa Piwnego, w składzie: Michał Lasocki, Marcin Olczyk, Grzesiek Niedomagała i Krzysiek Miniszewski – przybywa na miejsce, by wziąć udział w imprezie jako gość i obserwator oraz jako wystawca.

Czekają na nas niezłe atrakcje, m.in. giełda birofilistyczna – nasz Krzysiek jako wystawca prezentuje swoje zbiory naklejek żelowych na nalewak, prezentacje kolekcji innych birofili – niezliczone ilości kufli, szklanek, pokali, etykiet butelkowych, smyczy, kapsli, modeli samochodzików piwnych i jeszcze innych mniej lub bardziej drobnych zbiorów.

Na uwagę zasługuje fakt, że piwo, jakie tutaj leje się do kufli – jest WYŁĄCZNIE z polskich browarów! I pyszne grillowane przysmaki, tradycyjny bigos, fasolka po bretońsku, czeskie przysmaki… Mniam! Poza tym jesteśmy świadkami pokazu warzenia piwa.

W pamięci pozostaje coś, co niemal „wbiło nas w fotel” – a pod największym wrażeniem chyba jestem ja... – stu szesnasto metrowy SZASZŁYK, obsługiwany podczas pieczenia przez kilkadziesiąt „grillmanów” oraz… Janosika! O co w tym wszystkim chodzi? Otóż, podczas trwania I KFP – jego organizatorzy postanawiają pobić rekord Giunessa na najdłuższy szaszłyk. Zgadnijcie – udało się? NO PEWNIE! mmm, aż ślinka cieknie na samo wspomnienie! Teraz Japończycy muszą się bardziej postarać!

Niestety nie jest nam dane skosztować tego ponad stumetrowego przysmaku i niedługo przed koncertami przewidzianymi w porze wieczornej – odjeżdżamy – a skutkiem żaru lejącego się z nieba są nasze czerwone, opalone twarze i karki!

Piwu cześć
Michał Lasocki