Kręgi lokalne

Kraków


Kraków – Krakowski Krąg Lokalny Bractwa Piwnego
Kazimierska Piwniczka

Kraków, ul. Dietla 69, www.piwniczka.krakinfo.pl
k.zalas@gmail.com

Skład Rady Starszych:

  • Kazimierz Zalas – Przewodniczący Rady Starszych 791-240-867
  • Jadwiga Dorosz – zastępca Przewodniczącego
  • Tomasz Hejnold– Skarbnik

Spotkania – co drugi piątek, 18.00


« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

EBCU w Krakowie

18.04.2005

Zakończył się 31 Mityng EBCU w Amsterdamie. Kolejne spotkanie Europejskiej Unii Konsumentów Piwa odbędzie się w Polsce. Organizatorem Mityngu EBCU będzie oczywiście Towarzystwo Promocji Kultury Piwa Bractwo Piwne. Wszystko wskazuje na to, że europejscy piwosze jesienią przyjadą do Krakowa.
Spotkania Europejskiej Unii Konsumentów piwa odbywają się dwa razy w roku - wiosną i jesienią. Zgodnie z długotermionwymi planami EBCU - jesień 2005 roku zarezerwowana jest dla Bractwa Piwnego. Wtedy właśnie obchodzona będzie dziesiąta rocznica powstania Bractwa.
Z punktu widzenia polskich piwoszy spotkanie w naszym kraju będzie szczególnie ważne. Prawdopodobnie będzie to ostatni - przynajmniej przez kilka najbliższych lat - Mityng EBCU w Polsce. Zgodnie z planami kolejne spotkania europejskich piwoszy mają się odbywać na zmianę w Pradze i Brukseli.
Przyznać trzeba, że Praga - jako ewnetualna lokalizacja jesiennego Mityngu - poważnie zagrażała organizacji spotkania w Polsce. Do realizacji wcześniejszych zamierzeń członków EBCU przekonało Bractwo Piwne.
Piwosze z organizacji konsumenckich z kilku lub kilkunastu państw Europy przyjadą do Krakowa jesienią. Poza tradycjną naradą z pewnością zapoznają się z produktami polskich browarów regionalnych. Na pewno znajdzie się chwila na zwiedzanie krakowskich knajpek i pubów, z CK Browarem na czele. Szczegółowy program spotkań znany będzie za kilka miesięcy.
Na razie warto przekazać jeszcze jedną ważną informację. Członkiem Europejskiej Unii Konsumentów Piwa zostało czeskie Stowarzyszenie Przyjaciół Piwa, to samo, z którym na początku roku Bractwo Piwne rozpoczęło oficjalną współpracę.
Więcej informacji na temat Mityngu EBCU w Amsterdamie już wkrótce.
Bractwo Piwne