Kręgi lokalne

Częstochowa


Częstochowa – Częstochowski Krąg Lokalny Bractwa Piwnego

Adres do siedziby:
Piwarnia al. NMP 31
42-200Częstochowa
 

Skład Rady starszych:Tomasz Gierasiński - Przewodniczący Rady Starszych
Tel. 600 751 005 - t.gierasinski@bractwopiwne.pl

Bartosz Kowalski
- Zastępca Przewodniczącego Rady Starszych
Tel. 663 933 548 - bartkoval@wp.pl

Kamil Szewielewski
- Sekretarz
Tel. 507 161 953 - kamil.szewielewski@gmail.com

Andrzej Grzeliński
- Skarbnik
Tel. 602 311 103 - admiro@interia.pl

Zbyszko Kabziński
- Specjalista ds. PR i kontaktów z mediami
Tel. 604 498 528 - zbyszko.pl@gmail.com

Spotkania – co drugą środę o 18.30

 


« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Spotkanie rocznicowe w Częstochowie

15.12.2008
Spotkanie rocznicowe w Częstochowie Spotkanie rocznicowe w Częstochowie

Po spotkaniu z przedstawicielami Browaru Konstancin, które było swego rodzaju preludium, członkowie Częstochowskiego Kręgu Lokalnego Bractwa Piwnego w dniu 13 grudnia 2008 roku odbyli, we własnym gronie, małą imprezę rocznicową.

To ukoronowanie obfitującego w atrakcje wieczoru miało już miejsce w mniejszej sali, jak zwykle gościnnej, Bawarskiej Pijalni Piwa Bavarianhaus. W tym wyjątkowym dniu członkom Bractwa towarzyszyły ich „piękniejsze połowy”. Dzięki nim uczestnicy spotkania mogli cieszyć podniebienia nie tylko dobrym piwem z Konstancina i Browaru na Jurze, ale i doskonałą strawą. Czas zaś mijał przy skocznych rytmach muzyki i nieśmiałych podrygach na parkiecie.

Zanim jednak impreza rozkręciła się na dobre, w poczet członków Bractwa Piwnego zostało przyjętych pięć nowych osób. Kandydaci na braci piwnych poza formalnościami (wypełnieniem stosownych wniosków) musieli zdać trudny egzamin praktyczny - wypicie kufla piwa i odśpiewanie hymnu Bractwa. O ile z pierwszym nikt nie miał problemu, o tyle drugie było ponad siły co niektórych kandydatów. Jednak łaskawe oko (a właściwie ucho) starszych kolegów zdawało się nie zauważać pewnych niedoskonałości. Cała ceremonia zakończyła się stosownymi wpisami w księdze pamiątkowej.
W czasie tego spotkania dyplomem została uhonorowana właścicielka Bavarianhaus Pani Urszula Łętos-Drzymulska - za gościnę, okazywaną pomoc i szczerą chęć współpracy z członkami Częstochowskiego Kręgu Lokalnego Bractwa Piwnego.

Impreza ta była bardzo sympatycznym zwieńczeniem mijającego roku, który obfitował w liczne spotkania i inicjatywy mające na celu realizację postulatów Bractwa Piwnego. Teraz, w poszerzonym gronie, Członkowie Częstochowskiego Kręgu Lokalnego mają nadzieję z jeszcze większym zapałem i pasją krzewić kulturę piwną w roku nadchodzącym.

Nowi członkowie pragną podziękować za tak sympatyczne przyjęcie, trud włożony w zorganizowanie tego wieczoru, jak i miłą atmosferę na wszystkich poprzednich spotkaniach. To dzięki Bractwu Piwnemu wielu z nich zaraziło się nowym hobby - piwowarstwem domowym - jak i poszerzyło znacząco swoją wiedzę w tym temacie.

Wszyscy członkowie Bractwa dziękują swoim „drugim połówkom” za wyrozumiałość i tolerancję dla naszej pasji.

Bartek Ryś