Kręgi lokalne

Częstochowa


Częstochowa – Częstochowski Krąg Lokalny Bractwa Piwnego

Adres do siedziby:
Piwarnia al. NMP 31
42-200Częstochowa
 

Skład Rady starszych:Tomasz Gierasiński - Przewodniczący Rady Starszych
Tel. 600 751 005 - t.gierasinski@bractwopiwne.pl

Bartosz Kowalski
- Zastępca Przewodniczącego Rady Starszych
Tel. 663 933 548 - bartkoval@wp.pl

Kamil Szewielewski
- Sekretarz
Tel. 507 161 953 - kamil.szewielewski@gmail.com

Andrzej Grzeliński
- Skarbnik
Tel. 602 311 103 - admiro@interia.pl

Zbyszko Kabziński
- Specjalista ds. PR i kontaktów z mediami
Tel. 604 498 528 - zbyszko.pl@gmail.com

Spotkania – co drugą środę o 18.30

 


« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Rok w Częstochowie

23.01.2006

Okolicznościowe piwo, urodzinowy tort, nowi członkowie – to wszystko towarzyszyło uroczystym obchodom pierwszej rocznicy powstania Częstochowskiego Kręgu Lokalnego Bractwa Piwnego. Członkowie Kręgu i reprezentacje Bractwa z innych regionów kraju spotkali się na rocznicowej biesiadzie 17 grudnia 2005 roku.
Spotkanie rozpoczęło się w smutnych okolicznościach. W lokalu Bawarianhaus, który częstochowianie zaprezentowali swoim gościom, nie było mowy o świętowaniu rocznicy powstania Kręgu. Kilka dni wcześniej do wszystkich dotarła wiadomość o śmierci właściciela Bawarianhaus – Pana Romana Drzymulskiego. Ze zrozumiałych względów spotkanie w tym lokalu odbyło się w bardzo wyciszonej atmosferze, popijając bawarskie piwa członkowie Bractwa wspominali właściciela Bawarianhaus lub wyrażali żal, że nie zdążyli go poznać.
Właściwa część rocznicowej biesiady odbyła się w pubie Oslo – siedzibie Kręgu Częstochowskiego. Także i tutaj członkowie Bractwa Piwnego chwilą ciszy uczcili pamięć człowieka tak bardzo zaangażowanego w promowanie kultury piwnej w naszym kraju.
W pubie Oslo członków Kręgu Częstochowskiego i przedstawicieli Kręgów: Krakowskiego i Łódzkiego, przywitał Arkadiusz Michalski, Przewodniczący Rady Starszych Kręgu Częstochowskiego. Nie zabrakło urodzinowego tortu. W trakcie spotkania częstochowscy piwosze zaprezentowali swoje zdolności kulinarne. Przygotowane przez nich potrawy znakomicie komponowały się z towarzyszącymi spotkaniu piwami.
Degustować można było piwa warzone przez Browar GAB – członka wspierającego Bractwa Piwnego. Opinie o tych piwach można było na bieżąco wymieniać z przedstawicielem browaru – Łukaszem Kowalskim. Dużym zainteresowaniem cieszyło się także stosunkowo nowe piwo Tiger z Browaru na Jurze. Najważniejszym jednak piwnym elementem biesiady była degustacja Piwa Rocznicowego – „warzonego wspólnymi siłami” przez członków Kręgu Częstochowskiego, wśród których nie brakuje domowych piwowarów.
Miłym akcentem spotkania było przedstawienie kilku nowych członków Bractwa Piwnego, którzy zasilili szeregi Kręgu Częstochowskiego. Wszystkim członkom tego Kręgu pozostaje życzyć, aby spełniły się marzenia pomyślane w czasie zdmuchiwania świeczki na urodzinowym torcie. Wszystkim członkom całego Bractwa Piwnego zaś – aby Krąg Częstochowski dalej rozwijał się i działał tak dynamicznie, jak przez ostatni rok.
Bractwo Piwne