Kręgi lokalne

Częstochowa


Częstochowa – Częstochowski Krąg Lokalny Bractwa Piwnego

Adres do siedziby:
Piwarnia al. NMP 31
42-200Częstochowa
 

Skład Rady starszych:Tomasz Gierasiński - Przewodniczący Rady Starszych
Tel. 600 751 005 - t.gierasinski@bractwopiwne.pl

Bartosz Kowalski
- Zastępca Przewodniczącego Rady Starszych
Tel. 663 933 548 - bartkoval@wp.pl

Kamil Szewielewski
- Sekretarz
Tel. 507 161 953 - kamil.szewielewski@gmail.com

Andrzej Grzeliński
- Skarbnik
Tel. 602 311 103 - admiro@interia.pl

Zbyszko Kabziński
- Specjalista ds. PR i kontaktów z mediami
Tel. 604 498 528 - zbyszko.pl@gmail.com

Spotkania – co drugą środę o 18.30

 


« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Oktoberfest w Częstochowie

15.10.2013
Oktoberfest w Częstochowie Oktoberfest w Częstochowie

Częstochowska Piwiarnia mieszcząca się przy al. NMP 31 wraz z Browarem Fortuna z Miłosławia urządziła „OKTOBERFEST PO POLSKU”, który trwał od 27.09-06.10.2013r.

 

Choć główne atrakcje przewidziane były na sobotę 28.09.13 to już w piątek rozpoczęto w Piwiarni obchody Oktoberfestu. Oktoberfest (z niemieckiego Święto Październikowe) to dożynki chmielowe, organizowane tradycyjnie w Monachium w Bawarii. Coroczne święto piwa odbywa się na przełomie września i października i jest jednym z największych na świecie festynów ludowych. Serwuje się na nim tradycyjnie piwo Marcowe warzone w marcu i leżakowane do rozpoczęcia święta Oktoberfest.
Piątkowej imprezie towarzyszyły liczne promocje i konkursy. Wśród nich były „koło Fortuny” oraz „kapslowe memory”. Pierwszy konkurs zależał wyłącznie od szczęścia graczy. Należało zakręcić kołem, aby dowiedzieć się jaka nagroda lub kara czeka. Pozytywne to: uśmiech barmana/barmanki, paluszki, duże lane piwo Fortuny gratis, małe lane piwo Fortuny gratis. A negatywne, choć przynoszące największy ubaw, to zebranie pięciu pustych szklanek z sali oraz zajodłowanie. Natomiast memory kapslowe wymagało mocnego wytężenia umysłu, gdyż wśród 60 kapsli należało odnaleźć 30 par, a każda para była z innego browaru. Drużyna, która najszybciej to uczyniła otrzymywała nagrodę w postaci lanej Fortuny.
Następnego dnia rozpoczęła się prawdziwa impreza. Oficjalne otwarcie Oktoberfestu zostało zapoczątkowane przez odszpuntowanie piwa Marcowego z Browaru Fortuna. Na ten dzień przygotowano także tradycyjne bawarskie potrawy jak białą kiełbasę i golonkę. A ucztującym pod namiotami ludziom towarzyszyła muzyka biesiadna grana na żywo. Wieczorem również nie zabrakło konkursów z piwnymi nagrodami dla zwycięzców.
Kolejny piątek, 04 października 2013, był dniem zagospodarowanym przez Bractwo Piwne. Wieczór rozpoczął Wielki Mistrz Bractwa Piwnego Marek Suliga relacją z Oktoberfestu w Monachium, zarówno tegorocznego jak i poprzednich lat. Prócz faktów dotyczących Oktoberfestu dowiedzieliśmy się ciekawych, a nawet intrygujących anegdot, o których wiedzą tylko Ci, którzy mieli możliwość świętowania w Monachium.
 

 

Kolejno przeszliśmy do konkursów, które przygotowali Sara, Kuba oraz Tomek z częstochowskiego kręgu lokalnego Bractwa Piwnego. Pierwszy był testem wiedzy na temat piwa i Oktoberfestu, drugi o łatwo brzmiącej nazwie „Otwórz Browara”, a trzeci „Zbuduj wieżę”.

Na zakończenie tygodniowych obchodów Oktoberfestu zostały wyłonione dwie osoby, które zdobyły bardzo atrakcyjne nagrody – 30 litrową beczkę piwa oraz skrzynkę piwa z Browaru Fortuna. Przez cały tydzień uczestnicy walczyli o te piwne nagrody. Pierwszą można było zdobyć przez wrzucenie paragonu z imieniem i nazwiskiem do urny, z której w sobotę wylosowano zwycięzcę. Natomiast druga nagroda została przyznana za najlepsze hasło reklamowe przygotowanego dla Browaru z Miłosławia.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy dołączyli się do zabawy, a Browarowi Fortuna za wsparcie i wspólne zorganizowanie Oktoberfestu.