Kręgi lokalne

Częstochowa


Częstochowa – Częstochowski Krąg Lokalny Bractwa Piwnego

Adres do siedziby:
Piwarnia al. NMP 31
42-200Częstochowa
 

Skład Rady starszych:Tomasz Gierasiński - Przewodniczący Rady Starszych
Tel. 600 751 005 - t.gierasinski@bractwopiwne.pl

Bartosz Kowalski
- Zastępca Przewodniczącego Rady Starszych
Tel. 663 933 548 - bartkoval@wp.pl

Kamil Szewielewski
- Sekretarz
Tel. 507 161 953 - kamil.szewielewski@gmail.com

Andrzej Grzeliński
- Skarbnik
Tel. 602 311 103 - admiro@interia.pl

Zbyszko Kabziński
- Specjalista ds. PR i kontaktów z mediami
Tel. 604 498 528 - zbyszko.pl@gmail.com

Spotkania – co drugą środę o 18.30

 


« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

II Częstochowski Konkurs Piw Domowych Bractwa Piwnego – Odszpuntowanie nagrodzonego Portera Bałtyckiego w Browarze Czenstochovia

14.12.2011
II Częstochowski Konkurs Piw Domowych Bractwa Piwnego –  Odszpuntowanie nagrodzonego Portera Bałtyckiego w Browarze Czenstochovia II Częstochowski Konkurs Piw Domowych Bractwa Piwnego – Odszpuntowanie nagrodzonego Portera Bałtyckiego w Browarze Czenstochovia

10 grudnia 2011 roku zaproszeni na spotkanie goście oraz członkowie Częstochowskiego Kręgu Lokalnego Bractwa Piwnego zebrali się przy długim i szerokim stole w browarze restauracyjnym Czenstochovia. Okazją do spotkania było odszpuntowanie beczki portera bałtyckiego, piwa uwarzonego przez laureata głównej nagrody w II CKPDBP, Szymona Kierszniowskiego.

Ceremonia rozpoczęła się krótko po godzinie 19. Na początek w kilku słowach przewodniczący Kręgu Częstochowskiego, Piotr Sitek, powitał zebranych i zaprosił do degustacji medalowego piwa. Niestety najbardziej oczekiwany wtedy przez nas gość, którym był zwycięzca, Szymon Kierszniowski, nie mógł osobiście przybyć na swoje święto. W odbiciu szpuntu wyręczył go Grzegorz Bartosik, piwowar Browaru Czenstochovia.

... i popłyną Porter...

Kiedy już wszystkie szklanki napełnione były aromatycznym piwem wzniesiono toast za piwowarów a zaraz po nim zabrzmiało brackie zawołanie - Piwu Cześć !

Teraz można już było rozsmakować się w złożonych aromatach i wielu smakach Bałtyckiego Portera Świątecznego. Członkowie Bractwa którzy licznie przybyli na odszpuntowanie, byli zgodni że na takie zwieńczenie przedsięwzięcia, jakim było zorganizowanie konkursu piw dla piwowarów domowych warto było czekać. Piwo wyszło pyszne.
Uwarzone piwo pod nazwą Świąteczny Porter Bałtycki to piwo w stylu BJCP 12C Porter Bałtycki, o gęstości początkowej 22 Blg i zawartości alkoholu ok. 9%. Przy warzeniu piwa wykorzystano słody pilzneński, monachijski, wiedeński, słody karmelowe oraz czekoladowy. Warkę chmielono polskimi chmielami Marynkę i Lubelskim, oraz fermentowano drożdżami dolnej fermentacji Fermentis Saflager W34/70.
Tego wieczoru wiele osób mogło spróbować jak smakuje trunek którego receptura została oparta na recepturze zwycięskiego piwa i uwarzonego przez wielokrotnego medalistę konkursów piwowarskich. Przy naszym stole pojawiło się wielu zaproszonych gości, zaprzyjaźnionych piwowarów i osób zainteresowanych działalnością naszego Kręgu. Zawitały też lokalne częstochowskie media. Reportaż częstochowskiej telewizji internetowej czwa.tv można obejrzeć pod tym adresem. Krótką relację można też przeczytać na stronach Życia Częstochowskiego.

Kolejny finał konkursu, kiedy tak wiele osób zbiera się specjalnie po to by spróbować tego co uwarzyli w „Czenstochovii’ Szymon Kierszniowski i Grzegorz Bartosik , jest z pewnością powodem do dumy i zadowolenia dla Szymona i był by też dla każdego domowego piwowara próbującego swych sił w naszym konkursie.

... co dalej ? …

Smakując zwycięskiego Świątecznego Portera Bałtyckiego a także inne piwa warzone w miejscowym browarze można było porozmawiać z członkami Bractwa, podsumować tegoroczne dokonania i snuć plany na przyszłość. Kolejna, druga już w historii Bractwa Piwnego , edycja częstochowskiego konkursu piw domowych dała nam członkom częstochowskiego Kręgu wiele przyjemności i satysfakcji, którą można czerpać z bycia organizatorem. Tak jak rok temu tak i teraz spotkaliśmy się z ogromnym zainteresowaniem i życzliwością wielu osób które w naszych działaniach bardzo nam pomogły.
Myślimy tu o Częstochowskiej Organizacji Turystycznej, jurorach, fundatorach nagród, członkach społeczności domowych piwowarów i wszystkich tych , którzy dołożyli swoich starań by wszystko wypadło jak najlepiej.
Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc.

Ze zdobytymi nowymi doświadczeniami, dobrymi i miłymi wspomnieniami oraz podbudowani sukcesem drugiej edycji, członkowie częstochowskiego Kręgu myślą już o kolejnym roku i następnym konkursie.


Cieszymy się że możemy tym samym ogłosić iż:
III Częstochowski Konkurs Piw Domowych Bractwa Piwnego, organizowany przez Częstochowski Krąg Lokalny Bractwa Piwnego, odbędzie się w czerwcu 2012 roku.

Przewidziano dwie kategorie konkursowe:
1. Witbier (
16A. Witbier - wg BJCP)
2. Pils bohemski (
2B. Bohemian Pilsener - wg BJCP)


Nagrodą specjalną za zajęcie pierwszego miejsca w kategorii Witbier będzie możliwość uwarzenia piwa opartego na zwycięskiej recepturze w browarze restauracyjnym „Czenstochovia”.


Życząc samych udanych i wyśmienitych piw wszystkim piwowarom domowym, już dziś zachęcamy i zapraszamy do wzięcia udziału w naszym konkursie.


Członkowie
Częstochowskiego Kręgu Lokalnego Bractwa Piwnego


Fotorelacja TUTAJ


Artykuły powiązane:
II Częstochowski Konkurs Piw Domowych Bractwa Piwnego– zapowiedź
II Częstochowski Konkurs Piw Domowych Bractwa Piwnego - zasady zgłoszeń
II Częstochowski Konkurs Piw Domowych Bractwa Piwnego – pierwsze zgłoszenie
II Częstochowski Konkurs Piw Domowych Bractwa Piwnego – nagrody w konkursie
II Częstochowski Konkurs Piw Domowych Bractwa Piwnego - Program finału konkursu
II Częstochowski Konkurs Piw Domowych - Wyniki
II Częstochowski Konkurs Piw Domowych Bractwa Piwnego - Szymon Kierszniowski będzie we wrześniu warzył zwycięskie piwo w Browarze Czenstochovia.
II Częstochowski Konkurs Piw Domowych Bractwa Piwnego – Premiera Portera Bałtyckiego 10 grudnia !