Kręgi lokalne

Częstochowa


Częstochowa – Częstochowski Krąg Lokalny Bractwa Piwnego

Adres do siedziby:
Piwarnia al. NMP 31
42-200Częstochowa
 

Skład Rady starszych:Tomasz Gierasiński - Przewodniczący Rady Starszych
Tel. 600 751 005 - t.gierasinski@bractwopiwne.pl

Bartosz Kowalski
- Zastępca Przewodniczącego Rady Starszych
Tel. 663 933 548 - bartkoval@wp.pl

Kamil Szewielewski
- Sekretarz
Tel. 507 161 953 - kamil.szewielewski@gmail.com

Andrzej Grzeliński
- Skarbnik
Tel. 602 311 103 - admiro@interia.pl

Zbyszko Kabziński
- Specjalista ds. PR i kontaktów z mediami
Tel. 604 498 528 - zbyszko.pl@gmail.com

Spotkania – co drugą środę o 18.30

 


« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

I Częstochowski Konkurs Piw Domowych - Zwycięskie piwo uwarzone !

31.08.2010
I Częstochowski Konkurs Piw Domowych - Zwycięskie piwo uwarzone ! I Częstochowski Konkurs Piw Domowych - Zwycięskie piwo uwarzone !

19.08.2010 roku laureat nagrody głównej w I Częstochowskim Konkursie Piw Domowych, Czesław Dziełak warzył swojego „Helles’a” w Browarze Restauracyjnym „Czenstochovia”.

    Tego dnia, krótko po południu, główny piwowar browaru „Czenstochovia” Grzegorz Bartosik oraz Andrzej Gałasiewicz, właściciel minibrowar.pl a także przedstawiciel Częstochowskiego Kręgu Lokalnego w mojej osobie, powitaliśmy zwycięzcę kategorii monachijskie jasne, Czesława Dziełaka w głównej sali częstochowskiego browaru. Po krótkim powitaniu praca w warzelni ruszyła pełną parą i już po chwili wiadomo było, że nasz gość to bardzo doświadczony i świadomy swojego hobby domowy piwowar. Panowie Grzegorz i Andrzej tłumaczyli kolejno jak przebiega proces warzenia w tego typu browarze i chętnie odpowiadali na ogromną ilość pytań laureata. Od szczegółów technicznych dotyczących systemu podnoszenia temperatury w kadzi zacierno-warzelnej, przez rozwiązanie systemu filtracji, po chłodzenie gorącej brzeczki przed zadaniem jej drożdżami przechodząc po kolei przez wszystkie etapy tworzenia piwa aż, Dagome, bo takim nickiem Czesław Dziełak posługuje się na internetowych forach piwnych i piwowarskich, pozna tajniki pracy piwowara browaru restauracyjnego by samemu móc uwarzyć piwo najlepiej ocenione w I CKPD. W chwilach przerwy rozmawialiśmy o domowym warzeniu piwa, wymienialiśmy się swoimi spostrzeżeniami. 

    By udokumentować działalność Czesława podczas tej warki , przezwyciężając przeszkody, które postawiła na jego drodze kolej i nieprzychylna w tym dniu aura, przybył również do browaru Tomasz Wójcik (elroy), twórca portalu piwo.org a jednocześnie juror finałowej, czerwcowej rundy konkursu.

    Częstochowski Krąg Lokalny zorganizował wieczorem spotkanie w browarze z udziałem laureata, piwowara browaru „Czenstochovia” i oczywiście członków Kręgu. Była to między innymi okazja do zacieśnienia znajomości nawiązanych w internetowym świecie portali piwnych i poznania się w rzeczywistości. Pijąc lokalne piwo mogliśmy podyskutować na tematy związane z rozwojem i organizacją konkursów piw domowych w Polsce, wymienić się uwagami i posłuchać spostrzeżeń Czesława jako uczestnika konkursu – a szczególnie cennymi dla nas jako organizatorów .

    Fotorelacja na www.bractwopiwne.pl/galeria/149_warzenie-zwycieskiego-piwa-w-browarze-czenstochovia-----ickpd-czestochowa-19082010.html

    Ustalono też wstępnie termin uroczystej premiery warzonego wówczas Hellesa.
Odbędzie się ona  w Browarze „Czenstochovia” 02 października 2010 !

 

Piotr Turek
Członek Częstochowskiego Kręgu Lokalnego