Kręgi lokalne

Częstochowa


Częstochowa – Częstochowski Krąg Lokalny Bractwa Piwnego

Adres do siedziby:
Piwarnia al. NMP 31
42-200Częstochowa
 

Skład Rady starszych:Tomasz Gierasiński - Przewodniczący Rady Starszych
Tel. 600 751 005 - t.gierasinski@bractwopiwne.pl

Bartosz Kowalski
- Zastępca Przewodniczącego Rady Starszych
Tel. 663 933 548 - bartkoval@wp.pl

Kamil Szewielewski
- Sekretarz
Tel. 507 161 953 - kamil.szewielewski@gmail.com

Andrzej Grzeliński
- Skarbnik
Tel. 602 311 103 - admiro@interia.pl

Zbyszko Kabziński
- Specjalista ds. PR i kontaktów z mediami
Tel. 604 498 528 - zbyszko.pl@gmail.com

Spotkania – co drugą środę o 18.30

 


« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Działania Kręgu Częstochowskiego

18.02.2005

W dniu 08.02.2005 w Pubie Oslo spotkali się członkowie Kręgu Lokalnego Bractwa Piwnego w Częstochowie. Okazją, oprócz regularnego spotkania, był przypadający na ten dzień „śledzik”.
Na początku spotkania jednak skoncentrowaliśmy się na bieżących sprawach naszego Kręgu. Oprócz czysto formalnych spraw, wynikających z tego, że ukonstytuowaliśmy się stosunkowo niedawno (ledwie dwa miesiące temu), dużą część naszego spotkania zajęły sprawy zupełnie nowe. A tych, z dumą musimy przyznać, pojawia się coraz więcej.
Po pierwsze, jako Lokalny Krąg, zamierzamy zorganizować „Wieczór z piwem domowym”. Nie wszyscy wiedzą, że mogą sami we własnym domu uwarzyć sobie piwo i to naprawdę niewielkim nakładem pracy i kosztów. Potrzeba tylko odrobinę wiedzy i kilku fachowych porad. I stąd nasz pomysł „Wieczoru z piwem domowym”, który, mamy nadzieję, zaowocuje powiększeniem grona domowych piwowarów. Butelka zimnego, przez siebie uwarzonego, piwa na nadchodzące (miejmy nadzieję) upalne lato, to w końcu nielicha rzecz. Już teraz zapraszamy wszystkich chętnych. Wieczór odbędzie się w siedzibie naszego Kręgu w Pubie Oslo przy ulicy Korczaka. Dokładnego terminu ze względów organizacyjnych jeszcze niestety nie możemy podać, ale uczynimy to jak tylko to będzie możliwe.
Drugą inicjatywą jaką podjęliśmy, jest nawiązanie współpracy z częstochowskim Niezależnym Zrzeszeniem Studentów. Ma ona na celu wspólną organizację imprez i spotkań, poprzez które będziemy mogli realizować statutowe cele Towarzystwa Promocji Kultury Piwa Bractwo Piwne. Nie ukrywamy, że liczymy na długą i owocną współpracę.
Trzecim wyzwaniem, przed jakim stanęliśmy, była propozycja współpracy z leżącą nieopodal Częstochowy Gminą Konopiska. Jest to szczególnie bliska nam gmina, gdyż na jej terenie znajduje się Browar Gab, będący członkiem wspierającym Bractwa Piwnego. Oferta jest niezmiernie kusząca, ale i wymagająca, gdyż wiąże się z przygotowaniem i poprowadzeniem jednego dnia z przypadających na początek maja „Dni Konopisk”.
I tak po długiej i owocnej części oficjalnej, mogliśmy z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku przejść do drugiej części naszego wieczornego spotkania. A o nią zatroszczyli się już szefowie pubu, będący oczywiście członkami naszego Bractwa. I tak na stole zaczęły pojawiać się śledziki, sałatki, no i oczywiście piwo. Jedzenia i piwa nikomu nie zabrakło, a przy suto zastawionym stole i pełnych kuflach nie było łatwo nam się rozstać. Tak więc biesiada przeciągnęła się do późnych godzin. I chyba tylko żal, że następny „śledzik” dopiero za rok.

Krąg Częstochowski