Kręgi lokalne

Częstochowa


Częstochowa – Częstochowski Krąg Lokalny Bractwa Piwnego

Adres do siedziby:
Piwarnia al. NMP 31
42-200Częstochowa
 

Skład Rady starszych:Tomasz Gierasiński - Przewodniczący Rady Starszych
Tel. 600 751 005 - t.gierasinski@bractwopiwne.pl

Bartosz Kowalski
- Zastępca Przewodniczącego Rady Starszych
Tel. 663 933 548 - bartkoval@wp.pl

Kamil Szewielewski
- Sekretarz
Tel. 507 161 953 - kamil.szewielewski@gmail.com

Andrzej Grzeliński
- Skarbnik
Tel. 602 311 103 - admiro@interia.pl

Zbyszko Kabziński
- Specjalista ds. PR i kontaktów z mediami
Tel. 604 498 528 - zbyszko.pl@gmail.com

Spotkania – co drugą środę o 18.30

 


« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Częstochowski Krąg na Zlocie Lekarzy Motocyklistów

17.04.2012
Częstochowski Krąg na Zlocie Lekarzy Motocyklistów Częstochowski Krąg na Zlocie Lekarzy Motocyklistów

12 kwietnia 2012 roku w Poraju koło Częstochowy miał miejsce 5 Ogólnopolski Jurajski Zlot Lekarzy Motocyklistów. Jednym z punktów zlotowego programu było spotkanie z członkami Częstochowskiego Kręgu Bractwa Piwnego.

Niebawem po uroczystym otwarciu zlotu przez jego organizatora, Pana Mariusza Malickiego , Przewodniczący Częstochowskiego Kręgu - Piotr Sitek opowiedział zebranym motocyklistom o naszej organizacji. Przedstawił też główne cele naszego działania i różne formy w jakich je realizujemy, tak te organizowane na skalę ogólnopolską jak i te regionalne , wychodzące z pomysłów lokalnych Kręgów.

Biesiadna atmosfera w namiocie gdzie odbywała się prezentacja sprzyjała spontanicznym rozmowom o piwie i piwowarstwie. Oczywiście najlepiej każde słowa poprzeć przykładami w praktyce więc postanowiliśmy zaprezentować nasze największe “częstochowskie atuty”. Okazało się że do wesołego spotkania najlepiej pasowały konkursy piwne takie jak sztafeta w piciu piwa przez słomkę, konkurs “Wiedzy o piwie” w formie testów, czy konkurs na największego siłacza, który najdłużej utrzyma piwną beczkę. Przez cały czas kiedy na scenie prezentowało się Bractwo Piwne można było też przyjrzeć się warzeniu piwa domowego i także degustować warzone domowym sposobem piwa częstochowskich piwowarów - członków naszego kręgu. W tym dniu aura nie rozpieszczała , było chłodno i deszczowo. Sposobem zaproponowanym przez nas by pokrzepić i jeszcze bardziej rozgrzać rozbawionych zlotowiczów była serwowana gorąca zupa piwna i aromatyczne słone bułeczki.

Członkowie Częstochowskiego Kręgu Bractwa Piwnego dziękują organizatorom i uczestnikom Zlotu za wspólnie spędzony czas i możliwość zaprezentowania naszej organizacji.

Strona organizatora Zlotu - http://www.marucha.eu/