Kręgi lokalne

Częstochowa


Częstochowa – Częstochowski Krąg Lokalny Bractwa Piwnego

Adres do siedziby:
Piwarnia al. NMP 31
42-200Częstochowa
 

Skład Rady starszych:Tomasz Gierasiński - Przewodniczący Rady Starszych
Tel. 600 751 005 - t.gierasinski@bractwopiwne.pl

Bartosz Kowalski
- Zastępca Przewodniczącego Rady Starszych
Tel. 663 933 548 - bartkoval@wp.pl

Kamil Szewielewski
- Sekretarz
Tel. 507 161 953 - kamil.szewielewski@gmail.com

Andrzej Grzeliński
- Skarbnik
Tel. 602 311 103 - admiro@interia.pl

Zbyszko Kabziński
- Specjalista ds. PR i kontaktów z mediami
Tel. 604 498 528 - zbyszko.pl@gmail.com

Spotkania – co drugą środę o 18.30

 


« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Częstochowscy Bracia Piwni w filmie Jestem Piwowarem Domowym

03.03.2010
Częstochowscy Bracia Piwni w filmie Jestem Piwowarem Domowym Częstochowscy Bracia Piwni w filmie Jestem Piwowarem Domowym

Piwowarzy domowi skupieni przy forum piwo.org i browar.biz postanowili promować piwowarstwo domowe w niespotykany dotąd u nas sposób. Zainspirowani pomysłem klipu "I Am a Home Brewer" sami stworzyli i wystąpili w krótkim filmie propagującym ich hobby.

Koordynatorem projektu "Jestem Piwowarem Domowym" stał się Tomasz Kopyra - Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych. Efektem półrocznej pracy przy nagrywaniu, montowaniu i komponowaniu muzyki przez forumowiczów-piwowarów jest klip "Jestem Piwowarem Domowym" który można oglądać na stronie domowej projektu http://jestempiwowarem.pl/ oraz poniżej:

W obsadzie nie zabrakło również Braci Piwnych oraz sympatyków Bractwa Piwnego.
Zawarte w scenariuszu kwestie, bardzo często zbieżne z ideami propagowanymi przez Bractwo Piwne, przypadły do gustu częstochowskim piwowarom domowym. Podczas piwowarskiego szkolenia i warzenia piwa, które odbyło się w domu jednego z członków Częstochowskiego Kręgu, na którym gościli i udzielali się także przed kamerą administratorzy forum browar.biz Małgorzata i Artur Szudrowicz, zarejestrowany został materiał, z którego kilka ujęć znalazło się w końcowej wersji klipu.

Całe to przedsięwzięcie domowych piwowarów można określić jako udane i przynoszące pożytek dla szerzenia kultury piwa. Szczególnie cieszą oceny i opinie osób, które do tej pory nie spotkały się z piwowarstwem w skali "mikro", a które po obejrzeniu filmu zaczęły się interesować domowym warzeniem piwa.
 

Piotr Turek