Kręgi lokalne

Częstochowa


Częstochowa – Częstochowski Krąg Lokalny Bractwa Piwnego

Adres do siedziby:
Piwarnia al. NMP 31
42-200Częstochowa
 

Skład Rady starszych:Tomasz Gierasiński - Przewodniczący Rady Starszych
Tel. 600 751 005 - t.gierasinski@bractwopiwne.pl

Bartosz Kowalski
- Zastępca Przewodniczącego Rady Starszych
Tel. 663 933 548 - bartkoval@wp.pl

Kamil Szewielewski
- Sekretarz
Tel. 507 161 953 - kamil.szewielewski@gmail.com

Andrzej Grzeliński
- Skarbnik
Tel. 602 311 103 - admiro@interia.pl

Zbyszko Kabziński
- Specjalista ds. PR i kontaktów z mediami
Tel. 604 498 528 - zbyszko.pl@gmail.com

Spotkania – co drugą środę o 18.30

 


« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Bractwo Piwne na 5 Nocy Kulturalnej w Częstochowie

19.06.2008
Bractwo Piwne na 5 Nocy Kulturalnej w Częstochowie Bractwo Piwne na 5 Nocy Kulturalnej w Częstochowie

W dniu 14 czerwca 2008 r. w Częstochowie odbyła się V Noc Kulturalna. Ta cykliczna impreza sprawiła, że po raz kolejny miasto nie mogło zasnąć. W tym roku organizatorzy przygotowali niezwykle różnorodny program. Pośród wielu interesujących propozycji kulturalnych takich jak koncerty, wystawy i różnego rodzaju prezentacje nie mogło oczywiście zabraknąć Bractwa Piwnego.

Członkowie Częstochowskiego Kręgu Lokalnego Bractwa Piwnego przedstawili w bawarskiej pijalni piwa Bavarianhaus pokaz warzenia piwa domowego. Cieszył on się dużym zainteresowaniem i prowokował do licznych dyskusji. Dotyczyły one zarówno samego procesu produkcji złocistego trunku jak i działalności oraz celów statutowych Bractwa.


Każdy z obecnych mógł zapoznać się ze sprzętem i surowcami potrzebnymi domowemu piwowarowi. Przez cały czas odbywała się degustacja piwa domowego, która wzbudzała bardzo duże zainteresowanie. Co ciekawe największe wśród płci pięknej. Młodsi uczestnicy, którzy przybyli wraz z rodzicami byli zachwyceni smakiem ekstraktu słodowego.


W programie znalazły się również liczne konkursy z nagrodami. Wśród nich śrutowanie na czas oraz quiz z wiedzy o piwie i piwowarstwie.


Śmiało można stwierdzić, że impreza była nad wyraz udana. Świadczyć o tym może choćby to, iż nie wszystkim od razu udało się dostać do środka lokalu. Kilka osób zadeklarowało chęć uczestnictwa w spotkaniach Bractwa, jak i podjęcia próby zrobienia swojego własnego piwa. Liczne słowa sympatii i uznania pozwalają przypuszczać, że zapotrzebowanie na taką formę rozrywki jest duże, a świadomość konsumentów piwa stale rośnie.


Szczególne podziękowania należą się „Browamatorowi” za pomoc w zorganizowaniu imprezy oraz Bawarskiej Pijalni Piwa BAVARIANHAUS za gościnę.

Bartek Ryś