Kręgi lokalne

Częstochowa


Częstochowa – Częstochowski Krąg Lokalny Bractwa Piwnego

Adres do siedziby:
Piwarnia al. NMP 31
42-200Częstochowa
 

Skład Rady starszych:Tomasz Gierasiński - Przewodniczący Rady Starszych
Tel. 600 751 005 - t.gierasinski@bractwopiwne.pl

Bartosz Kowalski
- Zastępca Przewodniczącego Rady Starszych
Tel. 663 933 548 - bartkoval@wp.pl

Kamil Szewielewski
- Sekretarz
Tel. 507 161 953 - kamil.szewielewski@gmail.com

Andrzej Grzeliński
- Skarbnik
Tel. 602 311 103 - admiro@interia.pl

Zbyszko Kabziński
- Specjalista ds. PR i kontaktów z mediami
Tel. 604 498 528 - zbyszko.pl@gmail.com

Spotkania – co drugą środę o 18.30

 


« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

08.10.2003 Spotkanie z częstochowskimi sympatykami Bractwa Piwnego.

30.10.2003

Piwa typu „ale” to pasja Adriana. Dlatego też brytyjska formuła dominuje w ofercie nowego częstochowskiego lokalu, przy którym być może już wkrótce powstanie kolejny Krąg Lokalny Bractwa Piwnego. Marek Suliga, Przewodniczący Rady Starszych Kręgu Łódzkiego, jednocześnie członek Kapituły i Adam Kuźmicki, także członek Kapituły, odwiedzili ludzi zainteresowanych utworzeniem oddziału stowarzyszenia.
Najmniejszą jednostką organizacyjną Towarzystwa Promocji Kultury Piwa jest Krąg Lokalny. Niejako „naturalnym środowiskiem” członków Bractwa Piwnego jest lokal gastronomiczny, konkretnie – pub czy piwiarnia. Miejsce szczególnie atrakcyjne dla piwoszy powstaje właśnie w Częstochowie. Poza ulubionymi przez Adriana piwami typu „ale” dostępna będzie także spora gama piw belgijskich i francuskich, pojawią się piwa z Czech i Słowacji oraz kilku innych państw Europy. W sumie ponad czterdzieści gatunków z kilku – kilkunastu typów. Na razie nie ma tylko pszeniczniaków.
Wydaje się, że trudno o lepsze miejsce, aby zgromadzić pasjonatów piwa, miłośników jego różnorodności, ludzi zafascynowanych historią i kulturą browarnictwa, wreszcie kolekcjonerów. Adrian i Bartek – założyciele częstochowskiego lokalu – są przekonani, że wkrótce będą mogli przedstawić Kapitule Bractwa Piwnego listę członków założycieli Kręgu Lokalnego. Na tydzień przed otwarciem lokalu mają już przynajmniej jeden akces. Na razie mogą liczyć na wsparcie Bractwa. Pozostaje nam życzyć powodzenia i z piwnym pozdrowieniem PIWU CZEŚÄ†! oczekiwać na efekty.

Bractwo Piwne