Imprezy i Nagrody

Złoty Chmiel« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Złoty Chmiel enter

14.12.2005

Artur Szudrowicz, czyli ART z browar.biz, odebrał medal Złoty Chmiel 2005. Uroczystość wręczenia odbyła się w łódzkim Muzeum Kinematografii 10 grudnia 2005 roku. ART-a, podobnie jak pozostałych gości Gali Złotego Chmielu, wyraźnie zaskoczył nie tyle medal, co jego „oprawka”.
Uroczystość wręczenia Arturowi Szudrowiczowi medalu Złoty Chmiel 2005 była wspaniałą okazją do spotkania członków Bractwa Piwnego z różnych regionów kraju oraz wielu innych osób związanych z piwem i piwowarstwem. W Łodzi pojawili się przedstawiciele Kręgów Lokalnych Bractwa Piwnego: Częstochowskiego, Krakowskiego, Zgierskiego – czyli Zgierskiej Kuźni Piwnej i oczywiście Kręgu Łódzkiego. Przyjechali piwosze, kolekcjonerzy, piwowarzy domowi i pasjonaci historii piwa związani z portalem browar.biz z całej Polski. Nie zabrakło delegacji zaprzyjaźnionych organizacji: Bractwa Piwnego Ziemi Podlaskiej oraz Skierniewickiego Bractwa Piwnego. Wielu znajomych miało okazję do kolejnego spotkania, wiele osób mogło się poznać.
Wieczór w Muzeum Kinematografii, gdzie tradycyjnie już odbywała się uroczystość wręczenia medalu Złotego Chmielu, na pewno wyglądałby inaczej, gdyby nie pomoc i współpraca kilku przedsiębiorstw. Zimne przekąski zapewniły Zakłady Przetwórstwa Mięsnego GROT ze Starowej Góry. Piwo zapewniły trzy browary: AMBER z Bielkówka, KORMORAN z Olsztyna oraz najmłodszy w Polsce browar, którego produktów większość zebranych nie miała wcześniej okazji próbować, Rodzinny Browar KOREB z Łasku.
Tradycyjnie spotkania Bractwa Piwnego służą popularyzacji kultury piwa – także i tym razem można było spróbować piw różnych typów. KOREB przygotował piwo jasne mocne. KORMORAN oferował Irish Beer, Amber natomiast – Żywe i Koźlaka. Do tego należy dodać butelkowego Lowenbrau, którego zapewniła zaprzyjaźniona hurtownia – czyli naprawdę było w czym wybierać.
Dlaczego Artur Szudrowicz został Kawalerem Złotego Chmielu – przypominać nie trzeba. ART jest twórcą i administratorem portalu browar.biz, zrzeszającego rzesze miłośnikow i znawców piwa. Dzięki browarowi.biz wiele osób ma szansę dowiedzieć się o piwie, jego typach, smakach i historii rzeczy, jakich nie znajdzie nigdzie indziej. Po dłuższym pobycie na stronie browar.biz trudno nie zostać prawdziwym Piwoszem przez duże „P”.
Ponieważ piwna działalność Artura Szudrowicza jest ściśle związana z jego pasją komputerową, naturalna wydawała się zaproponowana przez Bractwo Piwne oprawa medalu. Został on umieszczony w obudowie komputerowego monitora. Pozostaje mieć nadzieję, że ART znajdzie miejsce na wyeksponowanie tego wielkogabarytowego teraz medalu.
Bractwo Piwne serdecznie dziękuje wszystkim gościom, którzy znaleźli czas i ochotę na wspólne spotkanie. Dziękuje przedstawicielom browarów, bez których życie miłośników piwa nie byłoby takie samo, oraz przedstawicielom hurtowni, którzy stanowią pośrednie ogniwo między producentami a konsumentami. Szczególne podziękowania należą się wymienionym wcześniej firmom, które zapewniły piwo i dodatki do niego oraz Muzeum Kinematografii, które po raz kolejny przyjęło grono miłośników piwa.
Do zobaczenia przy następnej okazji.
Bractwo Piwne