Imprezy i Nagrody

Złoty Chmiel« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Order Złotego Chmielu przyznany po raz ósmy

12.12.2005

W łódzkim Muzeum Kinematografii odbyło się spotkanie miłośników piwa, na którym Artur Szudrowicz, założyciel portalu internetowego o tematyce browarniczej (browar.biz.), został uhonorowany najwyższym odznaczeniem Bractwa Piwnego - orderem Złotego Chmielu.
Artur przyznał, że zakładając kilka lat temu piwny portal, o trunku tym miał blade pojęcie. Ba, nawet go nie pił. Teraz jest cenionym znawcą browarnictwa i popularyzatorem kultury picia piwa. Jego strona internetowa to dziś miejsce wirtualnych spotkań 14 tys. ludzi znających się na piwie i chcących się tą wiedzą dzielić z innymi.

Toast za tegorocznego laureata pito piwem z trzech małych, ale zacnych browarów, m.in. z najmłodszego polskiego browaru w Łasku.

Elitarna grupa kawalerów Orderu Złotego Chmielu liczy już osiem osób, wśród których są tak znane postaci, jak reżyser filmowy i senator Kazimierz Kutz, dziennikarz i prezes Polskiej Partii Łysych Leszek Mazan, przewodniczący Europejskiej Unii Konsumentów Piwa, Anglik Terry Lock czy propagator kultury kulinarnej Robert Makłowicz.
Express Ilustrowany

(dan)