Imprezy i Nagrody

Restauracyjne piwo roku« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

RESTAURACYJNE PIWO ROKU 2012!

13.02.2013
RESTAURACYJNE PIWO ROKU 2012! RESTAURACYJNE PIWO ROKU 2012!

Idziemy za ciosem i kończymy rozliczenie minionego roku. Czas zatem podsumować wyniki uzyskane przez piwa z browarów restauracyjnych i przyznać tytuł RESTAURACYJNE PIWO ROKU 2012. Browarów takich jest w Polsce coraz więcej, a dzięki nim rośnie oferta innych styli piwnych popularnych na świecie.

Tegorocznym zwycięzcą jest piwo Altbier z Bierhale Arkadia w Warszawie.
Bierhalle to sieć browarów restauracyjnych w Polsce założona w 2005 roku. W tym też roku powstała inna sieć - Browary Restauracje Spiż (Od 1992 roku działa pierwszy polski browar retauracyjny – Spiż we Wrocławiu).


Browary restauracyjne Bierhalle należą do przedsiębiorstwa Global Restaurant Investment Sp. z o.o., którego założycielami są niemiecki przedsiębiorca branży motoryzacyjnej Peter Unger i polski specjalista od rynku nieruchomości Roman Gościk. Siecią zarządza spółka QLT Restaurant & Bar Sp. z o.o.

Bierhale posiada browary w Warszawie, Katowicach i Łodzi.

Dzięki swojej otwartości i silnemu parciu do doskonałosci oraz sukcesu browary te uczestniczą w niemal wszystkich konkursach w Polsce, konkurując nawet z największymi.


Początkowo, z nieznanych przyczyn, zachowywały one anonimowość pochodzenia produktu jednak od kilku lat się to zmieniło. W kolejnych konkursach prezentowane są próbki piw z konkretnych browarów sieci Bierhalle.


Warto przypomnieć, że otrzymały one w minionych latach takie nagrody jak: tytuł MIKROBROWAR ROKU 2007 dla Bierhalle Manufaktura w Łodzi oraz dwukrotniue tytuł RESTAURACYJNE PIWO ROKU 2010 i 2011, również przyznane przez Bractwo Piwne, dla piw Weizen i Pils z Bierhalle Arkadia w Warszawie.


Gratulujemy kolejnego sukcesu i liczymy, że sieć Bierhale nadal utrzyma swoją aktywność połaczoną z jakością piwa.
Piwu cześć
Marek Suliga

Regulamin tytułu RESTAURACYJNE PIWO ROKU

Konkursy z udziałem piw browarów restauarcyjnych w 2012 roku:
- Konkurs Piw Rzemieślniczych Birofilia 2012 w Żywcu
- Konsumencki Konkurs Piw Chmielaki 2012
- Plebiscyt Browar.biz 2012