Imprezy i Nagrody

Piwo roku« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Piwo Roku w Nachodzie

31.10.2005

Trwająca od ponad roku współpraca Bractwa Piwnego z czeskim Stowarzyszeniem Przyjaciół Piwa owocuje kolejnym zaproszeniem. Tym razem nas przyjaciele zza południowej granicy zaprosili nas do udziału w uroczystości wręczenia nagród dla najlepszych czeskich piw mijającego roku. Spotkanie o nazwie „Slavnostni vyhlaseni cen za rok 2005” odbędzie się 10 listopada na terenie browaru Primator w Nachodzie.
We wstępnym programie uroczystości znalazło się oczywiście wręczenie nagród piwom, a raczej piwowarom warzącym najlepsze piwa. Tytuł Piwa Roku Republiki Czeskiej przyznawany jest w kilku kategoriach.
Po części oficjalnej zaplanowano degustację piw utytułowanych i tych, które nie zostały w tym roku tak dobrze ocenione.
Czeski tytuł Piwo Roku, przyznawany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Piwa, różni się od tego, jaki nadaje Bractwo Piwne. Przede wszystkim – w Polsce Piwem Roku zostaje tylko jeden produkt, wyłoniony poprzez analizę wyników ogólnokrajowych konkursów piwnych. W Czechach członkowie SPP sami oceniają piwa i to w różnych kategoriach. Wręczenie nagród odbywa się co roku w innym miejscu – na terenie browaru.
Browar Primator, miejsce tegorocznej uroczystości, jest już dobrze znany członkom Bractwa Piwnego. Tym bardziej więc dziękujemy za zaproszenie do Nachodu.
Bractwo Piwne