Imprezy i Nagrody

Piwo roku« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Napij się Piwa Roku

26.01.2009
Napij się Piwa Roku Napij się Piwa Roku

Bractwo Piwne Towarzystwo Promocji Kultury Piwa przyznało po raz kolejny tytuł „Piwo Roku”. Tym razem zaszczyt ten spotkał piwo Magnus z małego, rodzinnego browaru Jagiełło. Jedynym bodaj miejscem w Łodzi, gdzie można kupić nagrodzony trunek jest sklep Zofmar przy ulicy Pomorskiej 116.

Gala, jak co roku, odbyła się w gościnnych progach Muzeum Kinematografii. Jak zwykle największa kolejka stała przed kegiem. Kilkudziesięciu smakoszy czekało cierpliwie w ogonku, aby skosztować złocistego trunku. Nie zawiedli się.


„Piwo Roku to tytuł i medal przyznawany przez Towarzystwo Promocji Kultury Piwa Bractwo Piwne. Członkowie Bractwa Piwnego nie wybierają Piwa Roku. Tytuł ten jest wynikiem sumy ocen, jakie dane piwo uzyskuje podczas konkursów piwnych - amatorskich i profesjonalnych - odbywających się na terenie Polski w ciągu danego roku kalendarzowego. W klasyfikacji Bractwa Piwnego każde pierwsze miejsce zdobyte w kórymkolwiek z konkursów oznacza trzy punkty dla piwa, drugie – dwa, trzecie – jeden punkt. Oznacza to, że jest formą podsumowania i docenienia pracy danego browaru w ciągu roku.


Piwo Magnus to produkt browaru, powstaje przy użyciu pięciu gatunków słodu i aromatycznego chmielu lubelskiego. Dosładzane naturalnym cukrem. Browar Jagiełło to rodzinna firma, założona w 1993 roku przez Lucjana Jagiełłę…”


- Nagroda, którą otrzymaliśmy jest dowodem na to, że warto się starać i walczyć każdego dnia – powiedział właściciel browaru po wręczeniu medalu.


Uroczystość uświetniła swoją obecnością Drużyna Zaciężna Księżnej Anny, która zajmuje się rekonstrukcją historyczną kultury rycerskiej, dworskiej oraz wojsk zaciężnych XV w.

(zh) SuperFakty.pl