Imprezy i Nagrody

Piwo roku« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Książęce PIWEM ROKU 2004

25.01.2005

Piwo Książęce z Browaru Śląskiego 1209 zasłużyło na tytuł PIWO ROKU 2004. W czteroletniej historii tytułu PIWO ROKU medal z nim związany już po raz trzeci trafia do Browaru w Lwówku Śląskim, po raz trzeci tytuł wywalczyło piwo Książęce.
Tytuł PIWO ROKU przyznawany jest przez Towarzystwo Promocji Kultury Piwa Bractwo Piwne na podstawie wyników wszystkich krajowych konkursów piwnych, zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych. W konkursach amatorskich piwa oceniają zwykli piwosze bez specjalistycznego przeszkolenia, natomiast w konkursach profesjonalnych oceniającymi są zawodowi kiperzy i piwowarzy.
Rolą Bractwa Piwnego jest podsumowanie wyników tych ocen: za pierwsze miejsce, zajęte w danym konkursie, piwo otrzymuje trzy punkty, za drugie – dwa, za trzecie jeden punkt. Z podsumowania wyników konkursów przeprowadzonych w 2004 roku wynika, że najwięcej punktów zdobyło piwo Książęce z Browaru Śląskiego 1209 w Lwówku Śląskim.
PIWO ROKU 2004, czyli Książęce z Lwówka, będzie główną atrakcją sobotniej gali w łódzkim Muzeum Kinematografii. Tam właśnie – w historycznych wnętrzach dawnego pałacu Scheiblera - właściciel Browaru Śląskiego 1209, Wolfgang Bauer, odbierze medal i dyplom PIWA ROKU 2004.
Podczas spotkania przy piwie nie może zabraknąć „czegoś na ząb”. Obfity stół zapewni Zakład Przetwórstwa Mięsnego „Grot”.
Tradycją już stało się, że Bractwo Piwne prezentuje swoim gościom piwa mniej znane. Podczas spotkania z produktem warzonym w Lwówku Śląskim spróbować będzie można piwa La Trappe z klasztornego browaru Schaapskooi (,,Owcza Zagroda”) w Holandii. La Trappe warzone jest przez zakon trapistów, a do Polski trafia za pośrednictwem firmy Pol-Fil, która jest również przedstawicielem holenderskiej Bavarii, oraz niemieckiego browaru klasztornego Weltenburger Kloster. To właśnie dzięki uprzejmości przedstawicieli firmy Pol-Fil miłośnicy Książęcego z Lwówka Śląskiego będą mieli okazję degustować także słynne La Trappe.
„Piwna uczta” związana z przyznaniem tytułu PIWO ROKU 2004 piwu Książęce z Browaru Śląskiego 1209 odbędzie się 29 stycznia w Muzeum Kinematografii w Łodzi.

Bractwo Piwne