Imprezy i Nagrody

Piwo roku« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Bractwo Piwne wręczyło nagrodę dla Piwa Roku

26.01.2009
Bractwo Piwne wręczyło nagrodę dla Piwa Roku Bractwo Piwne wręczyło nagrodę dla Piwa Roku

W oryginalnej scenerii, pod pogańską chatą z filmu "Stara baśń", stojącą na dziedzińcu Muzeum Kinematografii, oraz przy szczęku oręża Bractwo Piwne wręczyło w sobotę nagrodę dla Piwa Roku. Zdobył ją prywatny Browar Jagiełło z Chełma za ciemne i bogate w smaku piwo Magnus.

Niełatwo walczyć z konkurencją wielkich koncernów, ale warto się wysilić, by uzyskać w rezultacie coś, co ludziom smakuje - łamiącym się z emocji głosem dziękował za wyróżnienie właściciel chełmskiego browaru, Lucjan Jagiełło, wspominając początki założonego w 1993 roku przedsiębiorstwa.

Królewska nazwa browaru z Chełma była dla organizatorów imprezy pretekstem do zaprezentowania zaproszonym gościom niecodziennego pokazu - zaprzyjaźnione z amatorami piwa bractwo rycerskie przedstawiło publiczności skróconą do minimum wersję bitwy pod Grunwaldem. Jak w "Krzyżakach" Forda zaczęło się od słynnej sceny ofiarowania Jagielle dwóch mieczy, po której zakuci w żelazo zbrojni siekali się orężem bez litości. Trup słał się gęsto, zwłaszcza rycerzy okrytych białymi płaszczami, więc historycznej prawdzie stało się zadość i butni Krzyżacy zostali pokonani.
 

Jak zawsze wręczenie nagrody dla Piwa Roku zakończyła piwna biesiada, na której wyrobami browaru z Chełma raczyli się m.in. przybyli na zaproszenie Bractwa Piwnego przyjaciele z Czech, przedstawiciele organizacji zrzeszających piwowarów, Klub Wysokich i inni.

(pij) - Express Ilustrowany