Imprezy i Nagrody

Mikrobrowar rokupowrót do listy  |  następny »

Mikrobrowar Roku 2014: Reden Chorzów

26.01.2015
Mikrobrowar Roku 2014: Reden Chorzów Mikrobrowar Roku 2014: Reden Chorzów

Browar Reden w Chorzowie uzyskał tytuł MIKROBROWAR ROKU 2014, przyznawany przez Bractwo Piwne. Decyzję o przyznaniu tytułu Kapituła Towarzystwa Promocji Kultury Piwa Bractwo Piwne podjęła podczas posiedzenia w styczniu 2015 roku.

Z uzasadnienia wniosku:

Minibrowar "Reden" swoją działalność rozpoczął w pierwszym kwartale 2013r. Zlokalizowany jest przy ulicy Sobieskiego 17 w Chorzowie. Na stałe w sprzedaży znajdują się dwa rodzaje piwa własnej produkcji, podawane w firmowych kuflach. Są to:

Piwo Reden jasny 12

To Czeski Pilsner o ekstrakcie 12 Blg w złocistej barwie i gęstej białej pianie. W aromacie wyczuwalny jest Żatecki chmiel, dopełnieniem jest smakowite połączenie słodowości z niespotykaną goryczką. Piwo to jest także zwycięzcą Konkursu Piw Rzemieślniczych Birofilia 2013 w kategorii Pilzner 11-13°Blg.

Piwo Reden ciemny 14

To Ciemny lager o ekstrakcie 14 Blg, o miedzianej barwie i bogatej słodowości, która przeplatana jest karmelowymi nutami. Aromat chmielu jest delikatny. Słody użyte do produkcji tego piwa pochodzą z Bambergu.

 W swojej ofercie Minibrowar Reden posiada jeszcze trzecie piwo, które jest zmienne.

Restauracja mieszcząca się w Minibrowarze przygotowała miejsca dla ponad 40 osób. Kuchnia serwuje dania proste, swojskie i typowo śląskie. Porcje są treściwe i w przystępnej cenie. Specjalnościami kuchni są: pieczone golonka, biała kiełbasa, żeberka.

 

Piwo warzone jest w obecności gości restauracji, umożliwia to usytuowanie kadzi warzelnych na sali obok baru. Można obserwować, jak ze świeżo ześrutowanego słodu, wody i chmielu powstaje ten doskonały trunek. Jest także możliwość zwiedzenia całego browaru, łącznie z tankami leżakowymi. W Minibrowarze Reden odbyło się także odszpuntowanie Schwarzbiera, który został uwarzony przez laureata IV Śląskiego Konkursu Piw Domowych PSPD, Jacka Stachowskiego. O dobrą jakość piwa dba znakomity główny piwowar, Paweł Fityka.

Więcej o MIKROBROWARZE ROKU

Dotychczasowe tytułu MIKROBROWAR ROKU:

  • 2013 - Browar Stara Komenda Szczecin
  • 2012 - Browar Widawa
  • 2011 - Browar Czenstochovia
  • 2009 - Browar Kowal Koszalin
  • 2008 - Browar Brovarnia Gdańsk
  • 2007 - Browar Bierhalle Manufaktura