Imprezy i Nagrody

Mikrobrowar roku« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Mikrobrowar Roku 2013: Stara Komenda Szczecin

15.04.2014
Mikrobrowar Roku 2013: Stara Komenda Szczecin Mikrobrowar Roku 2013: Stara Komenda Szczecin

Browar STARA KOMENDA w Szczecinie uzyskał tytuł MIKROBROWAR ROKU 2013 przyznawany przez Bractwo Piwne. Decyzję o przyznaniu tytułu Kapituła Towarzystwa Promocji Kultury Piwa Bractwo Piwne podjęła podczas posiedzenia 10 kwietnia 2014 roku.

Decyzję o nadaniu tytułu podjęła Kapituła Bractwa Piwnego. Tytuł Mikrobrowar Roku jest odzwierciedleniem nieustających starań czynionych przez Browar STARA KOMENDA, zmierzających w kierunku kreowania pozytywnego wizerunku piwa, piwosza, konsumpcji piwa i jakości jego serwowania. Na decyzji Kapituły Bractwa Piwnego niewątpliwie zaważyły skuteczne działania Browaru STARA KOMENDA, zmierzające do przywrócenia pomorskiej tradycji piwowarstwa restauracyjnego.

 

Z uzasadnienia wniosku:
1. Piwa warzone w browarze Stara Komenda spełniają kryteria przewidziane dla danego typu.
2. Istnieje możliwość zakupu piw „na wynos”.
3. Stara komenda w stałej ofercie ma piwa typu: jasne, bursztynowe, pszeniczne.
4. Sezonowo browar Stara Komenda waży piwa specjalne takie jak: Świąteczne (Rauch Maerzen), Czarne (Schwarzbier), Czeski Leżak (czeski Lager), Kalifornijski Sen (APA), Oktoberfestbier / Maerzen, Dunkelweizen, Irish Porter, Witbier, American Golden Ale, Altbier.
5. W browarze Stara Komenda organizowane są akcje związane z promocją piwa, przede wszystkim związane z premierami nowych piw . Zapowiedzi tych wydarzeń umieszczane są na ulotkach i plakatach w browarze, a także na stronie internetowej browaru i profilu facebook.
6. Warzelnia browaru Stara Komenda znajduje się za barem. W całym lokalu znajdują się pamiątki birofilistyczne i elementy wystroju komendy garnizonowej w siedzibie której zlokalizowany jest browar restauracyjny.
7. Browar Stara Komenda dysponuje własna kuchnią, oferuje wszystkie posiłki (śniadania, obiady kolacje), a także przekąski do piwa. Umożliwia organizowanie większych imprez kulinarnych.
8. Informacja o typach i charakterystyce poszczególnych piw warzonych i oferowanych przez browar Stara Komenda dostępna jest w menu i na osobnych ulotkach. Obsługa browaru udziela pełnej informacji na temat piw warzonych i oferowanych w Browarze Stara Komenda.


Regulamin tytułu MIKROBROWAR ROKU

Dotychczasowe tytuły Mikrobrowar Roku:

  • 2012 – Browar Widawa
  • 2011 – Browar Czenstochovia
  • 2009 – Browar Kowal
  • 2008 – Browar Brovarnia Gdańsk
  • 2007 – Browar Bierhalle Manufaktura